Sandland - GeziBilen

Sandland

Sandland

Çocuklar için deniz kenarında kumdan kale yapmanın keyfi her zaman bir başkadır. Minik elleriyle yaptıkları küçük dokunuşlarla kuma hayat verirler. Bu olabildiğine masalsı deneyimin çok farklı bir şekilde ele alındığı Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Sandland, adeta hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir etkinlik merkezidir. Heykeltıraşlar tarafından binlerce ton nehir kumu kullanılarak kıyı şeridinde yapılan 150’den fazla heykel ve yapının görülebildiği Sandland, 10 bin metrekarelik alan üzerine kuruludur. Etkinlik alanında yılın hemen her günü, dünyanın en büyük kumdan heykellerini inceleyebilmek de mümkündür. Alanda yılın belli dönemlerinde sinevizyon gösterileri ile çeşitli etkinlikler de düzenlenir. Eşine az rastlanır detaylara sahip kumdan heykeller, her yıl farklı bir tema eşliğinde ziyaretçilerini karşılar. Örneğin 2018’de Türkçe’ye ‘Efsaneler’ şeklinde çevrilen İngilizce ‘Legends’ kelimesi ile belirlenen tema kapsamında devasa kahramanların heykelleri sergilenmiştir. Efsanevi olaylardan sahneler de yine kumların adeta sihirli bir şekilde şekillendirilmesi ile günümüze taşınmış ve oldukça büyük bir beğeni kazanmıştı… Bu arada Sandland’deki kumdan heykel ve objeler, dünyanın birçok ülkesinden gelen uzmanlar tarafından günlerce süren uğraşlar sonucunda hazırlanıyor. Yaz döneminde gece 23:00’e kadar açık tutulan Sandland, LED aydınlatmalar ve müzik dinletileriyle renkli saatler sunuyor. 3-12 yaş arası çocukların yüzde 50 indirimli fiyatla gezebildiği Sandland’da öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına girişte yine çeşitli oranlarda indirimler uygulanıyor. 0-2 yaş aralığındaki çocukların buraya girişleri ise tamamen ücretsiz.

SandlandSandlandSandlandSandland

Yorumlar

 • ezgicam
  24.08.2022 07:05

  60 TL giriş ücreti var otopark geniş bir alanda park derdi yok . Çoçuklar için oyun alanı yapılmış çocuklar orda eğlenirken siz rahatlıkla gezebilirsiniz 45 dk - 1 saat gezmeniz için yeterli olacaktır ilginç bir müze

 • yasinxerylmz
  22.08.2022 08:26

  Farklı bir tema, harika eserler. Özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Antalya'da gezip görülmesi gereken yerlerden biri

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 10:24

  Bu sene sandland ta uzaya bakacagiz. *Uzayin onemli kesifcilerinin kumdan yapilmis heykellerini buyuk bir hayranlikla izleyebilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota