Osman Gazi Semt Konağı - GeziBilen

Osman Gazi Semt Konağı

Osman Gazi Semt Konağı

Yapımı 900 bin TL’ye mal olan Osman Gazi Semt Konağı yerli halkın hizmetine sunulan sosyal ve kültürel bir merkezdir. İnternetin aktif olduğu bilgisayar odası, çocuk kütüphanesi, bilgi evi, kadın koordinasyon merkezi, çok amaçlı salon ve daha pek çok bölümün olduğu semt konağı, yılın her dönemi çeşitli etkinlik, sempozyum, kongre, kurs ve eğitimlere ev sahipliği yapmaktadır. AKMEK kurslarının yoğunlukta olduğu Osman Gazi Semt Konağı etkinlik takviminde zaman zaman sinema ve tiyatro gösterimleri oluyor. Bilgi Evi ve Etüt Merkezi’nde gerçekleşen AKMEK kurslarının yanı sıra eğitim, sağlık ve toplumsal konulara yönelik bilgilendirici seminerler de gerçekleşiyor. Özellikle öğrenci ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Osman Gazi Konağı’nda yıl boyu sosyal ve kültürel çalışmalar düzenlenmektedir. AKMEK olarak da bilinen Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’nın etkinliklerinin yanı sıra herkese açık çeşitli gösteri ve sempozyumlar da gerçekleşiyor. Toplamda 3 bin 129 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen Osman Gazi Semt Konağı, üç katlı bir yapıya sahip olmakla birlikte binada 150 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, idari ofis, mutfak, sohbet odası ve derslikler de bulunmaktadır. Makine nakışı, ev aksesuarları, şiş ve ağ örgücülüğü, çeyiz ürünleri hazırlama, İngilizce ve daha pek çok alanda kursların olduğu Osman Gazi Semt Konağı’nda temel muhasebe, okuma-yazma, Arapça ve bilgisayar kullanımı dersleri de verilmektedir.

Osman Gazi Semt KonağıOsman Gazi Semt Konağı

Yorumlar

 • xbegummx
  07.10.2022 11:55

  Semt konaklarında, meslek ve sanat kurslarının yanı sıra gençlere ve çocuklara internet ve kütüphane hizmeti de verilecek. Eski İstanbul konakları mimarisinde yapılan tesislerde, bilgi evi, çocuk kütüphanesi ve kadın koordinasyon merkezi de olacakmış…

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota