Mermerli Beach - GeziBilen

Mermerli Beach

Mermerli Beach

Antalya Kaleiçi’nde bulunan ve şehrin en küçük ama bir o kadar da en özel plajlarından biri Mermerli Beach, yat limanının güney kesiminde konumlanır. Yıllar önce limanın güneydoğusundaki Mermerli Köşk’ten adını alan plaj, Antalya’nın turizm potansiyeli bu kadar yüksek değilken şehrin ilk plajı olma özelliğini taşır. Yerel tarihçilere göre 1930’lu yıllarda Mermerli Beach’in etrafı ahşap paravanlarla çevrilerek yıkanma yeri olarak kullanılırdı. Ancak plajın tam anlamı ile halka açılma tarihi ise 1970’li yıllara uzanır. Her iki yamacından yükselen travertenlerin sunduğu eşsiz manzaralar ve bölgenin tarihi dokusu kesinlikle deneyimlemeye değer. Hem deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarıp hem de bu tarihi atmosferi solumak eşi benzeri olmayan bir deneyim olacaktır. Kayalık zeminden oluşan Mermerli Beach’te şezlong ve şemsiyeler de bulunur. Özel işletmenin devralmasıyla birlikte Mermerli Beach günümüz itibarıyla daha temiz ve düzenli bir hal alır. Hizmet kalitesinin de gayet yüksek olduğu Mermerli Beach, mavi bayrağa sahip ve de denizi dalgasız olduğu için de çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bir yerdir. Plaj her ne kadar küçük olsa da yoğun sezon olmadığı sürece Mermerli Beach’te rahatlıkla güneşlenebilir ve denize girebilir. Yiyecek ve içecek imkanının da olduğu Mermerli Beach’te günlük şezlong ve şemsiye de kiralanabilir. Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Tarihi Kaleiçi bölgesinde yer alan Mermerli Beach’e en yakın kamp alanı ise Yol Kenarı Camping işletmesidir. Plaja sadece yürüme mesafesindeki apart, butik ve pansiyon tarzı konaklama tesislerini değerlendirebilirsiniz.

Mermerli BeachMermerli BeachMermerli Beach

Yorumlar

 • xbegummx
  07.10.2022 11:39

  Yüzmek için çok güzel yaşlı turistlerin uğrak yeri teyze içinde kaldım her tarafım teyzelerle çevrildi teyzeler egemenliğinde bi yer bundan sebep gayet sakin ve denizi müthiş

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota