Manavgat Şelalesi - GeziBilen

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

Akdeniz’in gözde gezi noktalarından biri olan Manavgat Şelalesi, aynı zamanda şehrin sembol duraklarından da biridir. Manavgat ilçe merkezine birkaç dakika mesafede konumlanır. Toros Dağları’ndan Akdeniz’e karışan Manavgat Nehri’nin oluşturduğu şelale aynı zamanda şehrin en güzel doğa harikaları arasındadır. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Manavgat Şelalesi, turkuaz yeşili rengi suyuyla da ünlüdür. Ayrıca yüksekten dökülen suyun coşkunluğu, akışı ve genel manzarası görenlerin gözlerini uzun süre alamamasına neden olur. Konforlu seyir terasları üzerinden de manzaranın keyfi oldukça fazlasıyla çıkarılabilir. Bölge, genel itibarıyla tüm ihtiyaçların düşünüldüğü önemli bir turizm noktası maiyetinde oluşuyla da dikkat çeker. Bu kapsamda büfeler, dinlenme yerleri, lavabolar ve çeşitli dükkanlar da mevcuttur. Şelalenin yakınındaki yeme-içme noktalarında keyifli zaman geçirmek de oldukça mümkün. Özellikle taptaze alabalık ya da sazan gibi balıkların tadını çıkarabilirsiniz. Özel araçla ulaşımın yanı sıra Manavgat şehir merkezinden otobüs veya minibüsle de gelinebilen şelale, temiz havası, yeşil ve maviyi buluşturan atmosferi ve dinginliği ile güzel bir gün için ideal lokasyonlar arasındadır.

Manavgat ŞelalesiManavgat ŞelalesiManavgat ŞelalesiManavgat Şelalesi

Yorumlar

 • zydgz
  18.07.2022 10:01

  kesinlikle çok güzel bir yer. şelalenin yanında oturabileceğiniz yerlerde var. bir doğa harikası

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 08:20

  Mutkala görülmesi gereken inanılmaz bir doğa harikası. Çok güzel bir şelale, mükemmel bir su. Rengi doğası görüntüsü. İçerisi çok büyük değil dolayısıyla biraz kalabalıktı.

 • elektrogezgin
  18.07.2022 18:37

  Şelaleden akan suyun rengi parlak ve canlıyı aynı zamanda ortam çok ferahtı fakat ne yazık ki doya doya yaşayamadım, nedeni fazla kalabalık olmasıydı aynı zamanda fazlaca abartılmış olmasıydı aklınızdan dev gibi şelale gelmesin küçük ve kalabalık sadece satış yapmaya yarıyor yinede gitmişken görelim dedim!

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota