Kepez Belediyesi Kent Ormanı - GeziBilen

Kepez Belediyesi Kent Ormanı

Kepez Belediyesi Kent Ormanı

Kepez Belediyesi’nin ön ayak olduğu Kent Ormanı, Antalya halkının özellikle hafta sonlarına önemli bir katmaktadır. Şehrin kuzey kısmında yer alan Kent Ormanı, hayvanat bahçesi ile karşı karşıyadır. Bu nedenle ormanı ziyarete gelen aileler için iki aktiviteyi bir arada yapma şansı doğmaktadır. Kent Ormanı’nın içinde Meşe Kapısı Mesire Alanı yürüyüş, spor ya da mangal keyfi yapmak isteyenlerin uğrak yeri durumundadır. Geniş çaplı bir tesis niteliğinde olan bölge, bahar ayalarından itibaren yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kalır. Kepez Belediyesi Kent Ormanı’nın içinde bir adet tiyatro binası da yer alır. Tiyatronun mimari yapısı doğaya uygun şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca tarihi amfileri andıran bir yapısı da bulunur. Bir nevi kültür sanat tesisi mantığıyla kurulan bu bölümde sahne ve kulis dışında teknik odalar ve lavabolar başarılı bir şekilde yerleştirilmiştir. Kepez Belediyesi Kent Ormanı, her yaş kategorisine uygun aktivitelere ev sahipliği yapar. Bu anlamda şehir için her daim canlı ve aktif bir noktadır. Özellikle yakın zaman önce dahil edilen macera parkında hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli parkurlar söz konusudur. Etkinlik kulesi ip parkuru, serbest düşüş alanı, tırmanma duvarı bu eğlenceli noktalardan sadece bazılardır. Kepez Belediyesi Kent Ormanı Antalya halkına 2015 senesinden bu yana başarılı bir şekilde hizmet verir. Orman içinde şu anda toplamda 36 aktivite parkuru bulunur. Bunun dışında Kent Ormanı’na getirilen Gara Tren ile ormanın içinde eğlenceli bir tur gerçekleştirilebilir. Bu özel tasarım trenlere toplamda 20 kişi biner. Macera ormanıyla, piknik alanıyla, tiyatrosu ve işletmeleriyle eğlenceli bir dünya vadeden Kent Ormanı’na girişler, şimdilik ücretsizdir.

Kepez Belediyesi Kent OrmanıKepez Belediyesi Kent OrmanıKepez Belediyesi Kent OrmanıKepez Belediyesi Kent Ormanı

Yorumlar

 • kargidanecee
  11.11.2022 06:37

  Çok güzel doğa harikası bir yer manzara inanılmaz muazzam bulutlara çok yakınsın sanki okadar güzel piknik alani ben çok beğendim gidilmeli bence

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota