Hababam Sınıfı Müzesi - GeziBilen

Hababam Sınıfı Müzesi

Hababam Sınıfı Müzesi

Antalya’nın Kepez ilçesinde yer alan Hababam Sınıfı Müzesi, şehir sakinlerinin ve turistlerin mutlak suretle ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alır. Yeşilçam’ın tartışmasız en özel filmlerinden biri olarak hafızalara kazınan Hababam Sınıfı’nı ölümsüzleştiren müzelerden biri olan Kepez’deki Hababam Sınıfı Müzesi, Türk sinema tarihine de ışık tutar.

Hababam Sınıfı filminin orijinal serisi dört ayrı filmden oluşur. Çekimleri ise İstanbul’daki Validebağ Korusu içinde yer alan Adile Sultan Kasrı’nda tamamlanır. Bu sebeple filmde mekan olarak kullanılan İstanbul’daki bu alan da müzeye dönüştürüldü.

Antalya’da Amir Ateş Semt Konağı içerisinde ise Adile Sultan Kasrı’ndaki 6-A sınıfının bir benzeri oluşturularak 12 Eylül 2018’de ziyarete açıldı. Böylelikle bugün bile yayınlandığında pek çok günümüz işlerine oranla çok daha yüksek izlenim oranını yakalayan Yeşilçam’ın bu unutulmaz film seri Antalya’da da ölümsüzleştirildi.

Tarık Akan’ın canlandırdığı “Damat Ferit” ve Kemal Sunal’ın canlandırdığı “İnek Şaban” karakterlerinin heykelleri bulunan müzede ayrıca tüm oyuncuların filmde oturdukları sıralara büyük boy çerçevelerde fotoğrafları yerleştirilmiştir.

Hayta İsmail, Güdük Necmi, Domdom Ali, Hayta İsmail, Tulum Hayri, İnek Şaban, Damat Ferit, Kel Mahmut, Badi Ekrem, Paşa Nuri, Hafize Ana, Bacaksız, Veysel Efendi ve daha niceleri… Antalya Kepez’deki Amir Ateş Semt Konağı veya İstanbul Adile Sultan Kasrı’nda sevenlerini bekliyor.

Hababam Sınıfı MüzesiHababam Sınıfı MüzesiHababam Sınıfı Müzesi

Yorumlar

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 10:44

  Harika bir yer küçük ama şirin çocukların keyif alabileceği yetişkinlerinde kahkahalarla eski türk filmlerini gözlerinde canlandırabileceği güzel bir ortam 😊

 • yasinxerylmz
  22.08.2022 08:17

  İçeri girer girmez aklımızda çalan hababam sınıfı jenerik müziği, güzel yer ama balmumu heykelleri daha iyi olabilirdi.

 • ezgicam
  24.08.2022 07:42

  Hababam sınıfını yıllarca izlemiş olsakta ilk defa izler gibi bizi güldüren tek film sanırım 😂 o havayı almak bile insana farklı bir duygu veriyor gelin görün derim.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota