Düden Şelalesi - GeziBilen

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Antalya’nın Kepez ilçesindeki Düden Şelalesi, yerli ve yabancı konuklarını yıl boyu ağırlayan gözde bir doğal güzellik olarak tüm ihtişamıyla dikkat çeker. Her gün ziyarete açık olan şelaleye ulaşmak için kısa bir yürüyüş gerekiyor. Bu yürüyüş sırasında kaynak sularının akışı görülebiliyor ve ördeklerin sesiyle birlikte yeşille iç içe, huzur dolu dakikalar yaşanıyor. Ardından geniş bir seyir terasında birlikte görülebilen, oturulup seyre dalınabilen Düden Şelalesi hem gözlere hem de yoğun akış sesiyle kulaklara hitap ediyor ve huzur veriyor. Halk arasında farklı isimlerle de bilinen Düden Şelalesi’nin suyu, yerin altındaki uzun bir yolculuktan sonra yeryüzüne çıkıyor ve eşikten şelale yaparak dökülüyor. Ayrıca şelale yaptığı yerden sonra iki kanala ayrılarak Düden Çayı adını alıyor ve dokuz kilometre sonra Akdeniz’e ulaşıyor. Suyu boldur Düden’in... Hatta öyle ki en az 10 metreküp suyun yüzeye çıktığı, maksimum debisinin 94 metreküp olduğu, saniyede ortalama debisinin de 15-16 metreküp olduğu belirtilir. Türkiye’nin öne çıkan doğal güzelliklerden biri olan şelale; ailesi ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek, fotoğraf çektirmek, dingin atmosferde dinlenip suyun sesini dinlemek isteyenler için ideal bir nokta.

Düden ŞelalesiDüden ŞelalesiDüden ŞelalesiDüden Şelalesi

Yorumlar

 • irembozz
  01.07.2022 07:10

  Doğanın içinde kendinizi kaybediyorsunuz Şelale zaten insana huzur veriyor 😊

 • yasinxerylmz
  25.07.2022 08:31

  bol bol fotoğraf çekebileceğiniz huzur verici su sesine sahip doğa harikası

 • dunyada1i
  02.09.2022 18:15

  Bu fotoların olduğu yer "çağlayan" yani daha kuzeydeki düden şelalesi nin denize döküldüğü yer 😉 ama güzel, keyifli ve huzurlu bir yer

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota