Masal Adası

Masal Adası

Masal Adası

Ankara, dışarıdan renksiz ve gri bir şehri olarak algılanır ancak bu durum büyük ölçüde buranın bir bürokrasi şehri olmasından kaynaklanır. Başkent olmanın verdiği mesafe duygusu, burada vakit geçirmeye başladığınız zaman hemen kırılacaktır. Ankara dışarıdan görülenin aksine oldukça renkli ve enerjik bir şehir olma yolundadır. Son dönemde yapılan yatırımların çoğu da buna yöneliktir. Masal Adası, Harikalar Diyarı adıyla da bilinir. Adının hakkını verecek düzeyde masalsı bir atmosfere sahip olan bölge, her yaştan ziyaretçiye hitap eder. Avrupa’da bu temayla açılan en büyük alanlardan biri durumundadır. Masal Adası’na geldiğiniz zaman çok sayıda çizgi film, masal ya da animasyon karakteri ile karşılaşabilirsiniz. Bu anlamda yetişkinler için de bir anlamda nostalji fırsatı sunar. 1 milyon 320 bin metrekarelik dev bir alana kurulu olan Masal Adası, adeta geze geze bitirilemeyen bir yerdir. Hayal dünyamızdaki ufukları genişleten o unutulmaz süper kahramanları bünyesinde barındıran Masal Diyarı’nı ziyaret ederek günlük yaşamın tüm stresini üzerinizden atabilirsiniz. Bölge özellikle de hafta sonlarında çocuklu ailelerden büyük bir ilgi görür. Her daim çok neşeli ve enerjik olmayı başaran Masal Diyarı’nda renkli peyzajlar ve dekorlar, bu atmosferi pekiştirmenizi sağlar. Burada aynı zamanda Taş Devri’ni yansıtan ilginç bir plato bulunur. Zaman tünelinde keyifli bir yolculuk yapmak adına plato içinde uzun uzun gezebilirsiniz. Göl alanında tekne turuna dahil olabilir ya da Go-Kart gibi etkinliklere yönelebilirsiniz. Diğer yandan burada kaykay pistleri, golf sahaları ve lunapark da bulunur. Sene boyunca düzenlenen yetişkin ve çocuk tiyatrolarına katılım göstermeniz de mümkündür. Özel işletmeler tarafından organize edilen etkinliklerin ya da parkurların çoğu ücretlidir. Kış aylarında akşam 19:00’a dek açık kalsa da yaz aylarında bu süre biraz daha uzun tutulur.

Masal AdasıMasal AdasıMasal AdasıMasal Adası

Yorumlar

 • zeynpbalcii
  26.07.2022 09:39

  otoparkı var mı acaba

 • Sevda Gürbüz
  12.08.2021 15:22

  her defasında bıkmadan gittigim en gle nce yerlerinden biryer masal adası herkesiz özellikle cocukların görmesi gereken biryer

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler