Lozan Parkı

Lozan Parkı

Lozan Parkı

Uzunca bir süre hak ettiği değeri tam anlamıyla göremeyen mekanlardan biri olan Lozan Parkı, Çankaya ilçesinde yer alır. Park son senelerde sürekli değişim konusundaki girişimlerle gündeme gelir. Lozan Parkı’nın neredeyse her sene yeniden açılışı yapılır. Hatta bu durum Ankaralılar için de bir espri konusuna dönüşür. Çok önemli ve işlek bir alışveriş merkezinin karşısında yer alan Lozan Parkı, yaşanan hareketlilikten ve yenilemelerden sonra daha fazla kişi tarafından keşfedilir. Parkın içinde şu anda oldukça şık futbol ve basketbol sahaları bulunur. Aynı zamanda bu alan bir piknik alanı olarak da değerlendirilir. Sevdiklerinizle beraber buraya geldiğinizde pek çok restoran kafe ya da yürüyüş parkuru ile karşılaşabilirsiniz. Kavurucu yaz aylarında serinlemek isteyen kişiler tarafından büyük ilgi gören Lozan Parkı’nın giriş bölümünde sizi ilk olarak çocuk bahçesi karşılar. Piknik masaları de bu parkın olduğu bölümün hemen kıyısında yer alır. Kış aylarında bu masaların büyük bir çoğunluğu boş kalır. Önemli bir konumda yer almasına rağmen görece sakin ve dingin bir atmosferi olan Lozan Parkı’nın olduğu alan, uzun seneler boyunca atıl durumdadır. Parkın her yenilenme aşamasında yeşil alanların kapladığı alanlar genişletilir. Çocuklu ailelerin öncelikli olarak tercih ettiği Lozan Parkı, yakın zaman önce Çankaya Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenir. Parka ulaşım sağlamak kadına Atakule’nin ön bölümünden sonra mahkemenin olduğu alana doğru yürümeniz gerekir. Kavşağa geldiğiniz zaman Oran’a sapmayıp doğrudan karşıya geçerseniz Lozan Parkı ile alakalı yönlendirici tabelalarla karşılaşabilirsiniz. Büyük alışveriş merkezini gördüğünüz anda karşıya geçip parkta gezinmeye başlayabilirsiniz. Restoran ve çay bahçelerin yer aldığı parkta aynı zamanda bir otopark hizmet verir. Engelleri arabalar için uygun rampa düzenlemesi yapılmıştır.

Lozan ParkıLozan ParkıLozan Parkı

Yorumlar

 • ardacetinkaya
  05.10.2022 06:56

  Başarılı bir park bence aileler ve çocuklar için hem yeşilliklerle dolu hemde ailelerin gelip rahatlıkla takılıp çocuklarını eğlendirebileceği bir park herkese tavsiye ederim

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler