Göksu Parkı - GeziBilen

Göksu Parkı

Göksu Parkı

Ankara’da Eryaman bölgesinde yer alan Göksu Parkı, Susuz Göleti’nin yerine inşa edilen büyük bir parktır. Ankara’nın en sevilen yeşillik alanlarından biri olan Göksu Parkı, 2003 yazında hizmete açılır. Park o dönem üç ay gibi oldukça kısa bir süre içinde tamamlanır. Toplamda 508 bin metrekarelik bir alanı kaplayan mekanın önemli bir bölümünü gölet kaplar. Gölet çevresindeki iskeletler, balık tutmak isteyenler için yerleştirilir. Burada toplamda dokuz iskelenin yer aldığı görülür. Yüzer iskeleler sayesinde gölde yer alan ördekleri beslemeniz mümkündür. Göksu Parkı’nda göletin dışında kalan kısımda pek çok kafeterya ve dinlenme alanı bulunur. Ayrıca lunapark, yürüme alanı, restoran ve piknik yapma yerleri de buraya dahildir. Göksu Parkı içindeki ahşap yürüme alanı 1.5 kilometredir. Toplam yüz ölçümün yarısı yeşillik alanlarla kaplıdır. 13 bin metrekarelik alan, mesire alanı olarak düzenlenir. Bu piknik bölgesinde 500’e yakın barbekü yer alır. Göksu Parkı son zamanlarda kahvaltı mekanlarının sayısı artış gösterir. Bu nedenle de özellikle de hafta sonları pek çok insan sadece kahvaltı yapmak için dahi burayı ziyaret eder. Şehrin en büyük parkları arasında yer alan Göksu Parkı’na artık metro ile ulaşım sağlanabilir. 2014 senesinde yapımı sona eren Batıkent-Sincan metro hattını kullanarak buraya gelebilirsiniz. Diğer yandan Ulus ve Eryaman arasında çalışan minibüsleri ya da otobüsleri değerlendirebilirsiniz. Bu özel park ile Kızılay arasında 24 kilometre civarında bir mesafe bulunur. Göksu Parkı’na geldiğiniz zaman tenis, plaj voleybolu, su bisikleti, futbol, basketbol ya da dağ kızağı gibi sportif etkinliklere yönelebilirsiniz. Adeta bir sahil kasabası havasında olan Göksu Parkı, yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, huzurlu bir yerdir.

Göksu ParkıGöksu ParkıGöksu ParkıGöksu Parkı

Yorumlar

 • Ahmet Selim TEZCAN
  29.08.2021 09:16

  Göl manzarası , yeşillik ve tabiiki Dağ Kızağı :)

 • ezgicam
  26.09.2022 07:55

  Magallı - mangalsız piknik yapmak için çok iyi bir alan. Otoparklar, çocuk oyun alanları, güzel manzaralar görüntüsü. Temiz hava şehir gürültüsünden uzak.

 • gezenti03
  15.12.2023 23:18

  Ankara için nefes alınabilecek, gecesi gündüzünden daha keyifli tek yer

 • beyzakorkmazzx
  12.08.2022 08:06

  İlk su bisikleti deneyimimi yaşadığım, kafe ve büfelerin bulunduğu, mangalın yasak olduğu güzel bir park. Otoparkı mevcut

 • M.F.K
  23.11.2021 12:17

  Who said there is no sea in Ankara:)

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota