Evcil Hayvan Parkı - GeziBilen

Evcil Hayvan Parkı

Evcil Hayvan Parkı

Ankara’ya geldiğiniz zaman sizi son derece ilginç müzeler ve parklar karşılar. Bu mekanlar arasında önemli bir yere sahip olan Evcil Hayvan Parkı, Keçiören ilçesinde yer alır. Burası, daha önce tanıdığımız diğer parklardan çok daha farklı ve özel bir hikayeye sahiptir. Ankara sokaklarında yaşayan sahipsiz hayvanlara kucak açan park, 1998 senesinden beri faaliyettedir. Ayrıca büyük ölçüde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulur.

Tam olarak Uyanış Mahallesi içinde konumlanan Evcil Hayvan Parkı, 18 dönümlük bir araziye sahiptir. ‘Keçiören Evcil Hayvan Parkı’ olarak da anılan parka, açılışından bir sene sonra yeni eklemeler yapılır. Özelikle de buraya dahil olan akvaryum bölümü büyük ilgi görmeye başlar. Pek çok farklı hayvan türüne ev sahipliği yapmayı başaran Evcil Hayvan Parkı, aynı zamanda yeşilin her tonunu barındıran bir oksijen deposudur. Dolayısıyla hem hayvan hem de insan dostu bir park olarak tanımlanır. Burada üç katlı olan bir klinik, idari bina ve güvenlik bölgesi, hayvan barınaklarının dışında kalan kısımları oluşturur.

Evcil Hayvan Parkı içinde 90 civarında türden söz edilebilir. Bu türlerin önemli bir çoğunluğunu kanatlı türler oluşturur. Dolayısıyla tavuklardan Ankara keçisine, sülünden tavus kuşuna pek çok hayvan türüne tanıklık etmek mümkündür. Tatlı su köpek balığı ve su kaplumbağaları özel olarak ilgi görür. Genel anlamda bu ilginin benzeri ile köpek kulübelerinde de karşılaşmak olasıdır. Türkiye coğrafyasında görme şansı bulamadığınız kanguru ya da iguana gibi özel türler de Evcil Hayvan Parkı’nda ziyaretçilerle buluşur.

Evcil Hayvan ParkıEvcil Hayvan ParkıEvcil Hayvan ParkıEvcil Hayvan Parkı

Yorumlar

 • 4FiOCVyT
  01.04.2022 16:38

  adres

 • farukkorkmaz
  08.03.2023 07:03

  Genel anlamda güzel ve temiz bir yer. Girişin ücretsiz olması çok iyi.

 • afensevdi
  15.07.2022 21:09

  Burası Keçiören evcil hayvanlar parkı Sincan olarak yanlış yazılmış

 • omrkazncc
  05.01.2023 06:28

  Çocuklarla keyifle gezebileceğiniz şehrin içinde geniş hayvan parkı,hangi hayvanlar var derseniz,flamingo,kaz,ördek,deve,at,kedi,kuş,balıklar,keçi,devekuşu pek çok hayvan görmek mümkün.

 • chncnbaz
  09.04.2022 02:50

  Keçiören osmangazi mahallesi hayvanat bahçesi çok güzel bir yer

 • mfk
  06.04.2022 04:20

  aslında polatlı caddesinden de bir giriş car ama burdaki kapıdanda girilebilir

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota