Kız Kalesi Seyir Terası - GeziBilen

Kız Kalesi Seyir Terası

Kız Kalesi Seyir Terası

Şehr-i Van’ı ayaklarınızın altına seren 3 bin yıllık bir kaleye ait seyir terasında muhteşem bir şehri izleme imkanına sahip olacağınız harika bir yer burası… Tarihi dokusu ve Mezopotamya’da bulunması nedeniyle dinler ve kaleler şehri olarak anılır Van… Urartulardan Abbasilere, Selçuklulardan Osmanlı’ya kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklarda sayısız tarihi eser de günümüzde varlığını korur. Tüm ihtişamıyla zamana meydan okurcasına duran Kız Kalesi de bu eserlerin başında gelir. 3 bin yıl öncesinden bugüne Urartulardan miras kalan bu muhteşem abide, seyir terasından tüm şehri ayaklarınızın altına serer. Kız Kalesi (Seyir Terası) manzarası her ziyaretçisini ayrı büyüler. Gözün alabildiğine uzanan manzarada görülen her objenin ayrı bir tarihsel değeri vardır. Hele ki bu kaleye gün batımında gelen kaşifler, ufuk çizgisinin ardında batan kızıl güneşle birlikte deyim yerindeyse zaman yolculuğuna çıkar. Bir yanda denizmişçesine uzanan Van Gölü, bir yanda Selçuklu ve Urartu mirasları, diğer bir yandaysa eski Van’ın eşsiz güzelliği… Tüm ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Kız Kalesi (Seyir Terası) 360 derecelik manzarasıyla gezginlerin en uğrak noktasıdır.

Kız Kalesi Seyir TerasıKız Kalesi Seyir TerasıKız Kalesi Seyir Terası

Yorumlar

 • fatmahnterr
  31.08.2022 06:21

  Akşam edremite karşı gün batımı manzarası izlemek için müthiş bi yer oturup biseyler icebileceginiz bir mekan da içinde mevcut kafa dengi insanlarla gidecekseniz edremit çarşısındaki camiden yukarı doğru çıkan yokuştan yürüyerek Edremit bahçelerini göre göre gitmek en güzeli oluyor

 • irembozz
  12.10.2022 14:00

  Van ve çevresinde bulunan en güzel manzarası olan yer. Akşam ve gün batarken çok daha güzel oluyor. Kaldığımız yer yakın olduğu için her akşam gittik.

 • leylakorkmazz
  07.12.2022 07:06

  Van’ın enfes manzarası gelip akşam yemeğinizi burada yiyebilirsiniz.

 • gunmemoli
  02.11.2022 07:50

  İşte Van ayaklarınızın altında 😉

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota