Çal Mağarası - GeziBilen

Çal Mağarası

Çal Mağarası

Çal Mağarası, ‘Yeraltındaki saklı cennet’ olarak adlandırılır; uluslararası düzeydeki ünü ve ihtişamıyla doğa anaya bir kez daha saygı duymanızı sağlar. Dünyanın en uzun ikinci mağarasıdır Çal Mağarası… ‘Yeraltındaki saklı cennet’ olarak da betimlenir. Deresi, sarkıtları, dikitleri, göletleri ve şelaleleriyle muazzam bir ihtişama sahip olan mağara, büyüklüğü ve güzelliği nedeniyle uluslararası üne de sahiptir. Ulaşılabilir alanı 8 kilometreye kadar çıkan Çal Mağarası, Türkiye’deki yeraltı mağaralarının en bilinenleri arasındadır. Yaklaşık 20 yıldır bölge turizmine kazandırılmış ve büyük bir ilgi görmüştür. Oldukça geniş bir geçişi olan Çal Mağarası’nın sağ tarafında 400 metre, sol tarafında ise 150 metrelik ahşaptan yürüyüş parkuru bulunur. Yalnızca Trabzon için değil, Türkiye ve hatta tüm dünya için oldukça değerli ve özel bir yere sahip olan Çal Mağarası; her mevsim ayrı güzellikle karşıladığı ziyaretçilerine ‘Alice Harikalar Diyarı’na girmiş hissiyatı yaratır. İhtişamıyla dudak ısırtan bu mağara özellikle fotoğraf meraklılarının ve şehrin gürültüsünden kaçmak isteyip de huzur arayanların bir numaralı yeridir.

Çal MağarasıÇal MağarasıÇal MağarasıÇal Mağarası

Yorumlar

 • zydgz
  19.07.2022 08:59

  Gitmek için harikulade bir yer ve vakit geçirmek de eğlenceli. Oraya kış mevsiminde gittim. Yollar boş ancak kaygan, o yüzden dikkat edin. Karın beyazlığı çevreyi bambaşka bir güzelliğe büründürüyor.

 • ezgicam
  11.08.2022 07:21

  Çal mağara sını ziyaret edicekseniz yanınızda mutlaka hırka ve mont tarzı kıyafet bulundurun içerisi çok soğuk giriş ücreti çok makul gezilcek listenize ekleyebilirsiniz…

 • huseyinatess
  14.11.2022 08:53

  Çok güzel bir yer, Gezdiğim yerler arasında ilk sıralarda diyebilirim, fırsatınız varsa gitmenizi öneririm pişman olmazsınız

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota