Yıldız Sarayı Konuk Evi

Yıldız Sarayı Konuk Evi

Yıldız Sarayı Konuk Evi

Turizme açılmış bir kültür hazinesi olan Yıldız Sarayı Konuk Evi, Şanlıurfa’nın en önemli konukevlerindendir. Bin kişi kapasiteli bu konukevi içerisinde avlu, hamam, şark odaları gibi bölümler de mevcut. Osmanlı paşalarının oturduğu muhitte konumlanan Yıldız Sarayı Konuk Evi, geleneksel Şanlıurfa konukseverliğini yansıtan bir yapıya sahiptir. Bir rivayete göre Yıldız Sarayı Konuk Evi, Evliya Çelebi’nin ünlü Seyahatnamesi’nde de Tayyar Mehmet Paşa olarak Yıldız Sarayı Konuk Evi geçiyormuş. Geleneksel Urfa kültürünü, Urfa yemek ve müzikleriyle deneyimleyeceğiniz, Sıra Geceleri’ne katılabileceğiniz tarihi Yıldız Sarayı Konuk evi; haremlik ve selamlık olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Geniş avlusu ve süslemeleriyle dikkat çeken yapı, sonrasında restore edilerek konukevine dönüştürülmüştür. Mekanda konaklama haricinde hamam, restoran ve sıra gecelerine de ekstra olarak katılınabiliyor.

Yıldız Sarayı Konuk EviYıldız Sarayı Konuk EviYıldız Sarayı Konuk Evi

Yorumlar

 • fatmahnterr
  05.07.2022 09:59

  Sıra gecesine katılma fırsatımız oldu yemekleri ikramları hepsi çok lezzetliydi çalışanlarıda güler yüzlüydü harika bir deneyim oldu bizim için :)

 • muratty
  12.10.2022 07:13

  Sıra geceleri yöresel lezzetleri hepsi ayrı güzel.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler