Cité des Sciences et de l'Industrie

Cité des Sciences et de l'Industrie

Cité des Sciences et de l'Industrie

Paris'in 19. bölgesinde, La Villette Parkı içinde yer alan Cité des Sciences et de l'Industrie, Avrupa'nın en büyük bilim müzesidir. 1986 yılında açılan bu devasa kompleks, bilimi ve teknolojiyi her yaştan ziyaretçiye interaktif ve eğlenceli bir şekilde sunmayı amaçlar. Müze, uzay, matematik, fizik, astronomi, bilgisayar bilimleri ve sürdürülebilir kalkınma gibi çeşitli alanlardaki sergileri ile tanınır.


Cité des Sciences et de l'Industrie, bilim ve keşif meraklıları için tasarlanmış birçok kalıcı ve geçici sergiye ev sahipliği yapar. Gezegenarium, su altı dünyası La Cité des Enfants (Çocuklar için Bilim Şehri) gibi özel alanlar, ziyaretçilerin bilimi deneyimlemelerine ve keşfetmelerine olanak tanır. Müze ayrıca, bilimle ilgili konularda konferanslar ve atölye çalışmaları düzenler.


Cité des Sciences et de l'Industrie, bilimin karmaşık dünyasını herkes için erişilebilir ve anlaşılır hale getirerek, ziyaretçilere bilgiyi keşfetme ve öğrenme konusunda ilham verir. Aileler, okul grupları ve bilim meraklıları için ideal bir destinasyon olan bu müze, Paris'te eğitici ve eğlenceli bir deneyim arayan herkes için zorunlu bir duraktır. Müze, bilim ve teknolojinin geleceğe yönelik önemini vurgulayarak, ziyaretçilerin bilim dünyasına olan merakını ve ilgisini artırmayı hedefler.

Cité des Sciences et de l'IndustrieCité des Sciences et de l'IndustrieCité des Sciences et de l'IndustrieCité des Sciences et de l'Industrie

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler