Kızılçukur Vadisi

Kızılçukur Vadisi

Kızılçukur Vadisi

Türkiye’nin merkezindeki şehirlerden Nevşehir için masalsı Peri Bacalarının mabedi demek yanlış olmaz. ABD’den Çin’e dünyanın dört yanından ziyaretçilerini ağırlayan eşsiz bir bölgedir bu tarihi şehir. Aynı zamanda gözlere hitabı farklı seviyelere taşıyan belli başlı vadileriyle de ünlü olduğuna şüphe yok. İşte bunlardan biri de Kızılçukur Vadisi. Günbatımı manzarası başta olmak üzere mutlaka tadılması gereken bir görsel deneyim vadeden Kızılçukur Vadisi için ‘Manzaraların Efendisi’ demek neden yanlış olsun ki? Ürgüp yolu üzerinde bulunan vadi, panoramik manzarasıyla ünlü olduğu gibi trekking için de ideal… Doğa içerisinde uzun yürüyüşler yapabilme imkanı sunan Kızılçukur Vadisi’nde zamanın nasıl geçtiğini anlamak bir hayli güç. Geziniz dahilinde karşınıza sadece doğa ve kuş cıvıltıları değil, birkaç tarihi kilise de çıkacak. Günbatımı manzarasına dair sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi destinasyonlarından biri olan vadi, eğer Kapadokya’ya yolunuz düşecekse es geçilmemesi gereken gezi noktaları arasında. Bu arada çok önemli bir hatırlatma, özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Kızılçukur Vadisi’nde daha iyi manzaraya sahip yerlerde durmak için güneşin batış saatinden en az bir saat önce gidilmesi öneriliyor. İyi seyirler…

Kızılçukur VadisiKızılçukur VadisiKızılçukur VadisiKızılçukur Vadisi

Yorumlar

 • irembozz
  12.10.2022 14:15

  Mükemmel manzarası var. Günbatımı seyri için giderken içimden: sıradan bir günbatımı seyri ya ne farkedecek derken gittikten sonra iyi ki gelmişiz dedim. Çok güzel manzarası ve seyir yeri var. Herkese tavsiye ediyorum.

 • huseyinatess
  07.12.2022 08:37

  Doğanın mucizesi ile oluşmuş harika manzaraya tanıklık ediyorsunuz. Güneşin doğduğu zaman pembemsi olup gün batımı ile kırmızıya dönen taşları özellikle güneşin battığı saatte görmek için mutlaka gitmelisiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler