Elis Hamamı - GeziBilen

Elis Hamamı

Elis Hamamı

Şehrin tarihi dokusunu bozmadan inşa edilen bu hamam, Nevşehir’in en güzel hamamı olarak bilinir. Peri Bacaları, oyulmuş kayaların içerisine yapılan kiliseleri, mahzenleri ve yeraltı şehirleriyle Anadolu’nun tüm mistik ögelerini içine alan Nevşehir, görenleri ihtişamıyla etkileyen eşsiz bir güzelliğe sahiptir… Şehir, doğa ananın bahşettiği güzelliklere sadık kalınarak oluşturulan mimarisiyle de tam bir bütünlük oluşturur. Nevşehir’in en çok ziyaret edilen duraklarından biri de Elis Hamamı’dır. Sadece bedeni temizlemek değil, ruhu da arındırmak felsefesini taşıyan hamam kültürünün en güzel örneklerinden Elis Hamamı, şehrin merkezindeki konumuyla da oldukça kolay bir ulaşıma sahiptir. Kadın ve erkek olarak iki bölümden oluşan hamam, sauna ve yıkanma alanları olarak da yine kendi içinde ikiye bölünür. 100 kişilik kapasitesiyle oldukça büyük olan yapı, kazanlar sayesinde alttan ısıtmalı olarak hizmet verir. Ruhu arındırmak felsefesine hizmet eden mekanlardan Elis Hamamı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste unutulmaz bir deneyim yaşatır.

Elis HamamıElis HamamıElis HamamıElis Hamamı

Yorumlar

 • sudekilic
  09.11.2022 07:35

  Ortam çok hoş, Kapadokya'da bir hamama gittiğinizi hissediyorsunuz. Sauna, hamam, tuz odası, küçük havuz, hepsi güzeldi. Kese-köpük masajından da memnun kaldım.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota