Yakapark

Yakapark

Yakapark

Yakapark, Yaka Köyü’nün 1 kilometre uzağında yer alır. Milas’a Fethiye ya da Kaş üzerinden hareket eden jeep safaricileri için bir nevi durak noktasıdır. Yakapark anıt ağaçları kademeli biçimde dizilmiş terasları, kerevetleri ve köşkleriyle Muğla’nın gözde mekanları arasındadır. Fethiye’de yaz turizminin en çok ilgi gören mekanlarından biri olan Yakapark’ta büyük bir alan üzerine kurulan tesisler dikkat çeker. Yeşilin bütün tonlarını bünyesinde barındıran bölge, tam anlamıyla bir tabiat harikasıdır. Burada her daim kuş çeşitlerinin ötüşlerine tanıklık edebilir ve bir anlamda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bölge aynı zamanda yerel lezzetleri yansıtan restoranlarıyla da dikkat çeker. Gezinizi dilersiniz Yaka Köyü ile de birleştirebilir ve daha yoğun bir program oluşturabilirsiniz. Bölgenin aynı zamanda Saklıkent ve Tlos Antik Kenti’ne yakın olması da burayı daha ayrıcalıklı kılar. Yöre halkı için cazip bir sosyal tesis alanı olan Yakapark çok sayıda aktivite ve etkinlik sunar. Bölge içinde buz gibi suların aktığı bir kanal bulunur. Bazı restoranlar bu kanalın etrafına konuşlanır. Yemeğinizi yerken kanalın içerisinde yer alan alabalıkları da gözlemleme şansınız olur. Son dönemlerde tur şirketleri gezi duraklarına Yakapark’ı da dahil etmeye başladı. Kavurucu yaz sıcaklarından bunalan insanlar, burada serin sulara sahip şelalelere akın ediyor. Bölge içerisinde yer alan çardaklarda çocuklar için oluşturulmuş salıncaklar ve eğlence alanları dikkat çekiyor. Bu anlamda Yakapark’ın her yaştan insana hitap eden bir tesis olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Özellikle hafta sonlarında insanların bölgeye adeta akın ettikleri görülür. Tam olarak Seydikemer bölgesinde yer alan Yaka Köy ile Fethiye Ölüdeniz arasında 45 kilometre civarında bir mesafe bulunur. Buradan Saklıkent’e geçmek için ise yaklaşık 18 kilometre sürüş mesafesi bulunur.

YakaparkYakaparkYakaparkYakapark

Yorumlar

 • aysenurgunduzz
  21.09.2022 05:45

  Sıcakta oturup serinlemek için çok güzel bir ortamı var. Etrafta buz gibi akan sular insanı dinlendiriyor. Buraya uğrayın pişman olmazsınız 😂😉😉

 • caglakara
  20.07.2022 08:41

  Dinlenmek ve yeşilliğin arasında yöresel olarak yetiştirilen alabalıklarin tadına bakilabilecek bir yer. Ancak yüksek bir yerde olduğu için araba ile gidilmesi gerekiyor.

 • mervebakknn
  24.08.2022 06:27

  Özel aracınızla ulaşım sağlayabileceğiniz soğuk suyu ve şelaleri sizi mest edicek doğayla iç içe olacağınız bir park. Fotoğraflar çekilebileceğiniz salıncaklarda mevcut.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler