Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı

Türkiye’de yaz turizmi denildiği zaman akla gelen ilk yerler Antalya ile Muğla olur. Özellikle Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan plajlar, dünya çapında bir üne sahip olmayı başarır. Bu plajlardan biri olan Uzunyalı Plajı, bölgede denize girmek açısından en ideal yerlerden birisidir. Bu plajın Marmaris Halk Plajı ile komşu olması, bu kadar tanınıp popüler olmasında epey etkili olur. Marmaris’in merkezinden hareket eden minibüsler sayesinde plaja rahatça ulaşabilirsiniz. Uzunyalı Plajı’nın yaklaşık olarak 10 kilometrelik bir kıyısı bulunur. Kıyı boyunca pek çok restoran ve kafe ile karşılaşmanız mümkündür. Plaj, kalabalıklara rağmen temiz denizi ve kumsalı ile dikkat çeker. Marmaris’te turizme önemli bir değer katmayı başaran bu özel plajın popülerliği her yaz biraz daha artar. Marmaris ilçe merkezi ile arasında 10 kilometre mesafe bulunan Uzunyalı Plajı’na özel aracınızla gelmek isterseniz yol boyunca karşınıza çıkacak olan tabelalardan yararlanabilirsiniz. İlçe merkezine geldikten sonra Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı’ndan sahile doğru geçiş yapabilirsiniz. Plaja giriş şu an için ücretsizdir. Diğer yandan şezlong ve duş gibi hizmetlerden makul bir ücret ödeyerek yararlanabilirsiniz. Elit plajlar arasında gösterilen Uzunyalı Plajı, yaz boyunca çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapar. Özellikle sportif aktiviteler plajın renkliliğini artırır. Uzunyalı Plajı sıklıkla denetlendiği için genel anlamda güvenilir bir plaj olarak görülür. Plajı ziyaret etmekle alakalı olarak belli bir sınırlama yoktur. Bu nedenle Uzunyalı Plajı’nda dilediğiniz zaman gelebilirsiniz ancak plaj için hizmetlerden belli bir saatten sonra yararlanamazsınız. Plaj çoğu zaman çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Plaj keyfi dışında piknik yapmaya da uygun olması Uzunyalı Plajı’nın aileler tarafından tercih edilmesinde etkili olur.

Uzunyalı PlajıUzunyalı PlajıUzunyalı PlajıUzunyalı Plajı

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:15

  Yaz geceleri yürürken zorlanacağınız derece kalabalık oluyor ama bu haliyle bence güzel. Canlı bir sahil boyu. Uzun bir yürüyüş yapılabilir. Kafe ve restoranlar da bu sahil boyunca sıralanır.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler