Saklıkent Milli Parkı - GeziBilen

Saklıkent Milli Parkı

Saklıkent Milli Parkı

Saklıkent Milli Parkı, Muğla’nın doğayla teması mümkün kılan gözde destinasyonlarından. Büyük kısmı Antalya’daki alanın yaklaşık yüzde 10’luk kesimi Muğla’nın Seydikemer ilçesinde. İçerisinde herhangi bir yerleşimin bulunmadığı Saklıkent Milli Parkı, görenlerin hayran kaldığı doğa harikası kanyonu ile meşhur. Aynı zamanda kızılçam, karaçam, sedir ve maki ağırlıklı bitki örtüsü ile temiz havayı garanti ediyor. Özellikle anıt özelliği taşıyan devasa sedir ağaçları dikkat çekiyor. Fotoğraf severlerin favorileri arasındaki yöreye has bazı soğanlı bitkiler de görsel bir şölen sunuyor. Bölgedeki hayvan varlığı da ilgi çekici. Yürürken sincap ve tavşan görebilirsiniz. Ormanlık arazinin içlerinde sakar porsuk ve yaban domuzları mevcut. Tilki de bulunuyor. Bu memeli türlerinin yanı sıra şahin, keklik, ağaçkakan gibi kuşlar ve kaplumbağa, yılan, kertenkele gibi yılan türlerine de ev sahipliği yapıyor bu cennetten köşe. Girişte otopark var. Dolmuşlarla ulaşımın mümkün olduğunu da belirtelim. Ayrıca içerde tuvalet, mescit, büfe, kır kahvesi gibi çeşitli ihtiyaçlara yönelik yapılar bulunuyor. Çadırla kamp imkanı söz konusu. Ayrıca piknik alanları kullanılabilir. Birkaç hediyelik eşya ünitesi de alanda yer alıyor. Yürüyüş rotalarının yoğun ilgi gördüğü Saklıkent Milli Parkı’nda fotoğrafçılık, gölde oltayla balıkçılık, bisiklet sporu gibi aktiviteler yapılabilir, doğa ve manzaranın tadı çıkarılabilir.

Saklıkent Milli ParkıSaklıkent Milli ParkıSaklıkent Milli ParkıSaklıkent Milli Parkı

Yorumlar

 • zydgz
  18.07.2022 11:16

  muhteşem bir yer. epey uzun bir kanyon ancak kanyonun ilerisindeki şelaleye kadar gitmenizi tavsiye ederim. ayrıca terliginizi yada ayakkabınızı suya kaptirmamaya çalışın

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota