Ölüdeniz Plajı - GeziBilen

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz Plajı

Kulaktan kulağa namı yayılan bir tatil cenneti söyle dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olabilir. Ölüdeniz’den bahsediyoruz. Muğla’nın en ünlü turistik destinasyonlarından Ölüdeniz’in plajı da kendi gibi sofistike ve naif. Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak gösteriliyor. Bu alanda birincilik kazandığı global yarışmalar var. Peki Ölüdeniz Plajı’nı diğer birçoğundan ayıran özellikler neler? Fethiye ilçesindeki plaj, adından da anlaşılacağı üzere dingin bir denize girmeden önceki son basamağı oluşturuyor. Ağaçlarla çevrili incecik kuma sahip plajı oldukça taşsız. Altın sarısı rengiyle de dikkat çekiyor. Denize girerken bir yandan da bitki örtüsünün yoğunluğuna hayret ediyorsunuz. Etrafı turistik tesisler ve işletmelerle çevrili 3 kilometreyi bulan plajda giriş ücreti söz konusu. Ancak oldukça mütevazı bir ücretten söz ediyoruz. Ayrıca plajda şemsiye ve şezlong kiralanabiliyor. Denize girerken dikkatli olunması önerilir. Çünkü bazı yerlerde kayalık alanlar var ve her yıl çok sayıda kayıp düşme vakası ile karşılaşılıyor. Ama genelde denizin sığ olduğu, çocukların rahatça girebildiği alanlar yoğunlukta.

Ölüdeniz PlajıÖlüdeniz PlajıÖlüdeniz PlajıÖlüdeniz Plajı

Yorumlar

 • aysenurgunduzz
  21.09.2022 05:48

  Bugüne kadar gittiğim en güzel deniz. Daha sonra tekrar gideceğim. Ayrıca Babadağ ve Kelebekler Vadisi yakın, mutlaka gidilmesi gereken yerlerden.

 • Pq0qxYoB
  25.07.2022 18:37

  otogar giriş ücreti araca göre değişiyor. kartla şezlong ve alışveriş oluyor şezlong 60 tl

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota