Knidia Çiftliği

Knidia Çiftliği

Knidia Çiftliği

Datça’nın en batı ucundaki Knidia Çiftliği, Muğla’da son yıllarda adından söz ettiren ilgi çekici bir destinasyondur. Kaynak suları ile çevrili bir vadiye komşu olan çiftlik, 2000 yılında açılmıştır. Genel itibarıyla bir kaçış noktası olarak görülen Knidia Çiftliği, şehrin stresinden, yoğunluğundan uzakta, doğanın kabine inen bir mekan olarak göz doldurur. Hemen her türlü göz zevkine hitap eden yapılaşmasıyla öne çıkan çiftlik, üzüm ağaçlarından yapılan şaraplarından dilenirse tadım imkanı da sunuyor misafirlerine. Dilerseniz çiftliğin demli bir bardak çay içebileceğiniz mekanı da mevcut. Burası konaklama imkanı sunan bir ‘eko-çiftliktir’ ve oldukça güzel bir bahçesi vardır. Doğal ürünlerin sunulduğu çiftlikte ayrıca zeytin, kuşburnu pekmezi, zeytinyağı gibi ürünler satın alınabilir. Özellikle bu çiftlikte yapılan doğal ve sağlıklı zeytinyağının da asit oranı oldukça düşük olduğundan tüketilmesi de fazlasıyla kolay ve zeytinyağı sevmeyenlere bile kendini ekmekle sıyırtan bir hale sahiptir. Knidia Çiftliği tüm misafirlerine sadelikle iç içe saatler vadediyor. Yoga kampları ve çeşitli etkinlikler de bazı zamanlarda düzenlenebildiği çiftlikte ahşap eşyalar, zeytinyağı gibi ürünlerin üretimine yönelik makineler gibi ürünlerin incelenmesi başta olmak üzere pek çok farklı aktivite yapmak mümkün.

Knidia ÇiftliğiKnidia ÇiftliğiKnidia ÇiftliğiKnidia Çiftliği

Yorumlar

 • pelinakgl
  13.10.2022 05:53

  Knidos bölgesine giderken geçeceğiniz Değirmenbükü adlı köyün biraz daha aşağısında yer alan bu çiftlik tamamen doğal ortamda yaşamayı sizlere öğretiyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler