Kızkumu

Kızkumu

Kızkumu

Türkiye’nin güneybatısındaki doğayla iç içe şehirlerden Muğla’nın gözde turistik ilçesi Marmaris, oldukça çarpıcı bir doğal oluşuma ev sahipliği yapıyor: Deniz üstünde yürüme deneyimi vadeden Kızılkumu. 600 metrelik uzunluğa ve birçok insanın yan yana yürüyebildiği açıklığa sahip bir su üstü yolu şeklinde tanımlanabilen Kızılkumu, tek kelimeyle eşsiz. Ziyaretçilerine adeta filmlerden fırlamış bir sahnede hissiyatını uyandıran bu yer, tepelerle çevrili oluşuyla da görsel bir şölen sunuyor. Kızılkumu, egzotik ortamıyla çarpıcı bir destinasyondur ve oldukça geniş bir plajı bünyesinde barındırır. Üstelik ne çok soğuk ne sıcak harikulade bir denizi vardır. Kızılkumu’nda su sporlarına yönelik aktiviteler de fazlasıyla tercih edilir. İlçe merkezine yaklaşık yarım saat mesafedeki Kızılkumu, çok eski bir Rum köyünün kıyısında yer alır. Bu köyün yanı sıra doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler de söz konusudur. Örneğin; Kızkumu’nda kekik kokularıyla birlikte trekking yapma imkanı da bulunur. Genel itibarıyla yerli ve yabancı turistlerin özellikle yaz aylarında bir hayli ilgi gösterdiği Kızılkumu, Muğla’nın önemli çekim merkezleri arasında yer alıyor.

KızkumuKızkumuKızkumuKızkumu

Yorumlar

 • Abdullah Yaşar
  01.09.2021 07:05

  Kızkumu gerçekten enteresan bir yer. Denizin üstünde yürümeyi kim istemez ki?Bende kardeşimle bu farklı deneyimi yaşayıp sonuna kadar gittim.Yanlız deniz ayakkabısı şart.Çünkü irili ufaklı taşlar ayağınızı bayağı rahatsız edecektir.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler