Kargı Koyu

Kargı Koyu

Kargı Koyu

Muğla’nın Datça İlçesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olan Kargı Koyu, bölgenin cennet koyları arasında gösterilir. Koyun çevresi genel anlamda dağlarla çevrilidir. Kargı Koyu bilhassa da balıkçıları tehdit eden kuzey rüzgarlarına kapalıdır. Bu anlamda en rüzgarlı sert havalarda dahi deniz sakindir. Aynı zamanda ılık bir yer olması, koya gelen ziyaretçi sayısını da olumlu olarak etkiler. Tabiat güzellikleriyle de ön plana çıkan Kargı Koyu’na ulaşım son derece kolaydır. Sadece yarım saatlik bir yürüme mesafesi ile bile ilçeden buraya rahatlıkla gelinebilir. Aynı zamanda yine ilçe merkezinden hareket eden minibüslerle de koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kargı Koyu Muğla’daki diğer turistik alanların aksine dingin bir atmosfere sahiptir. Özellikle doğa yürüyüşleri için elverişli olması burayı daha cazip kılar. Yaz aylarında çok erken saatlerde bile bölgede yürüyüş yapanlara denk gelinebilir. Koy aynı zamanda güneşin batışını izlemek isteyenler için güzel bir manzaraya sahiptir. Bölgede en çok ziyaret edilen plaj, Mandalya mevkiindedir. En kuvvetli rüzgarlar dahi denizciler teknelerini ya da botlarını bu alana demirler. Yeşil ve mavi tonlarının bir arada olduğu koy, fazla yüzme bilmeyenler için ideal bir plajdır. Yerli ve yabancı turistlerin her daim ilgisini çeken koy Mayıs ayıyla beraber hareketlenmeye başlar. Kargı Koyu aynı zamanda Palamutbükü Bencik Koyu ve Knidos Antik Kenti gibi popüler yerlere son derece yakındır. Kargı Koyu’nun batı bölümü genel anlamda daha hareketlidir. İşletmeler çoğunlukla bu bölümde toplamıştır. Sahilde herkesin yararlanabileceği ücretsiz duş ve soyunma kabinleri vardır. Plajın girişinde okaliptüs ağaçlarıyla dikkat çeken bir bölüm yer alır. Genelde insanlar bu ağaçların bulunduğu bölümden denize girmeyi tercih eder. Koyda yer alan otopark ise ücretlidir.

Kargı KoyuKargı KoyuKargı Koyu

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:18

  Koy ve denizi çok güzel, berrak, ama geniş kısmı tesisler kaplıyor. Girişte halk plajı var, araç girişinde otopark ücretli sadece. Soyunma kabini var, para atarak çalışan duş vardı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler