Dalyan Nehri

Dalyan Nehri

Dalyan Nehri

Tek bir nokta yerine geniş alanda çok sayıda turistik, kültürel ve sosyal öğeyi içeren sürdürülebilir seyahate yönelik talep, hızla artıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin Ege Denizi kıyısındaki incisi Muğla’daki Dalyan Nehri, ilgi çekici destinasyonlar arasında yer alıyor. Dalyan Nehri, şehrin Ortaca ilçesinde, kaynağı Çiçekbaba Dağı’nda ve çok sayıda kola ayrılarak denize dökülüyor. Çevresini ekolojik bir hazineye dönüştüren nehir, tarım açısından verimlilik başta olmak üzere adeta bölgeye can veriyor. Bu noktada nehir ve çevresindeki doğal güzellikler cazibe merkezi haline dönüşmesinin temelini meydana getiriyor. Bölge yeşiller içerisindeki haliyle deyim yerindeyse göz dolduruyor. Zira resmen müptelası olanlar ve her yıl görmek için gidenler var bu nehri. Her yıl çok sayıda meraklı ziyaretçiyi ağırlayan Dalyan Nehri’nde adrenalini uçlarda yaşatan rafting deneyiminin yaşanabileceği alanlar da mevcut, sakinliğin doruklarında iç huzurunuzu bulmak için manevi bir yolculuğa çıkma imkanı da. Bölgedeki Kral Mezarları, kültür turizmi açısından öne çıkıyor. İztuzu Plajı ve Lagün ise mutlaka görülmesi önerilen birer doğal cevher adeta. Marmaris ile Fethiye arasındaki Dalyan Nehri’ne ulaşım birçok farklı çeşitte mümkün. Önemli bir turistik bölge olduğu için doğrudan turlar düzenleniyor. Aynı zamanda yakınındaki Dalaman Havaalanı vasıtasıyla Türkiye’nin birçok şehrinden saatler içerisinde nehre gelebilirsiniz.

Dalyan NehriDalyan NehriDalyan NehriDalyan Nehri

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:49

  Tarih doğa ve deniz hepsi bir arada. Carettaların üreme merkezlerinden birisi.Dalyan deltası Kanalı ve dünyaca ünlü İztuzu plajı görülmeye değer

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler