Bitez Plajı - GeziBilen

Bitez Plajı

Bitez Plajı

Türkiye’nin en turistik yerlerinden biri olan Muğla özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen adreslerden olarak öne çıkıyor. Şehrin oldukça geniş plajları ve her bütçeye uygun tesisleri de tercih edilme oranını bir o kadar katlandıran cinsten. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda da Bitez Plajı özellikle tatilcilerin vazgeçilmezlerinden oluyor. Yüksek Çağlar Hatıra Ormanı ile Turgutreis arasında kalan ve Yunan adalarına da bir o kadar yakın olan Bitez Plajı, bölgenin deyim yerindeyse çekim merkezlerinden biri. Yaz aylarında sporcuların, sanatçıların ve ünlülerin çokça rağbet ettiği plaj, merkeze yakınlığıyla da ön planda yer alıyor. Rüzgarsız, esintisiz, dolayısıyla az dalgalı deniziyle tanınan plajın masmavi ve temiz suları da bir hayli davetkar. Belirtmek gerekir ki etrafını çevreleyen turunçgil ağaçları ve egzotik dokusuyla fazlasıyla ilgi gören Bitez Plajı’nın meşhur olduğu bir diğer konu da dondurmacılarıdır. Buraya gelip de bölgenin o meşhur dondurmacılarına uğramayan ziyaretçi de yok denecek kadar azdır. Ayrıca, turizmin hit yaptığı dönemler olan Temmuz ve Ağustos’ta kalabalık olan Bitez Plajı, Mayıs-Haziran ve Eylül aylarında nispeten daha sakin olabiliyor. Ücretsiz halk plajı olduğu için girişlerin serbest olduğu Bitez Plajı’nda, kumsalın ve denizin keyfini çıkartmak isteyenlerin dışında güzeller güzeli manzarasında fotoğraf çektirmek isteyenlerin sayısı da yıl içerisinde oldukça fazladır. Plajda fast-food tarzı yiyeceklerin sunulduğu pek çok işletmede şezlong kiralama imkanı da bulunuyor. Ayrıca akşamları bar, club gibi aktivite ve sosyalleşme mekanları da buranın en önemli tercih sebeplerinden biri olarak göze çarpıyor. Genel itibarıyla yaz mevsiminde talep gören plaj, bahar aylarında da keyifli. Uzun yürüyüş yolu yıl boyu spor yapan ya da deniz havası almak isteyen kimseler tarafından kullanılıyor.

Bitez PlajıBitez PlajıBitez PlajıBitez Plajı

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:34

  Bence bodrumdaki en güzel halk plajı sıralamasında ilk sırada burası var. Çünkü geniş ve şemsiyesi bol ücretsiz bir plaj. duş ve soyunma kabini de mevcut.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota