London Eye - GeziBilen

London Eye

London Eye

Okuma Süresi: 1 dk


Londra'nın ikonik manzaralarından biri olan London Eye, South Bank, Lambeth'te bulunan ve şehrin panoramik görünümünü sunan dev bir dönme dolaptır. 2000 yılında, milenyum kutlamaları anısına inşa edilen bu yapı, 135 metre yüksekliğe sahiptir ve Avrupa'nın en yüksek dönme dolaplarından biri olarak bilinir. London Eye, her yıl milyonlarca ziyaretçi çeken, Londra'nın en popüler turistik cazibe merkezlerinden biridir.


London Eye, 32 kapalı ve klimalı kapsülden oluşur. Her bir kapsül, yaklaşık 25 kişi kapasitelidir ve 30 dakikalık bir tur süresince ziyaretçilere Thames Nehri boyunca uzanan Londra'nın muhteşem manzarasını sunar. Parlamento Binası, Big Ben, Buckingham Sarayı ve St Paul's Katedrali gibi Londra'nın en ünlü yapıları bu tur sırasında kuşbakışı gözlemlenebilir. Gece vakti yapılan turlar ise, şehrin ışıklandırılmış manzarasının keyfini çıkarmak için idealdir.


London Eye, şehrin göz alıcı manzaralarını görmek isteyen ziyaretçiler için mükemmel bir seçenektir. Hem gündüz hem de gece farklı bir deneyim sunan bu dönme dolap, her yaştan ve her türlü ziyaretçi için uygun bir etkinliktir. Ayrıca, özel etkinlikler ve kutlamalar için de kiralama seçeneği sunulmaktadır. Londra'nın kalbinde yer alan bu muhteşem yapı, şehrin siluetine modern bir dokunuş katmakta ve ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Londra ziyaretinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken bir cazibe merkezidir.


London EyeLondon EyeLondon EyeLondon Eye

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota