Tropikal Kelebek Bahçesi - GeziBilen

Tropikal Kelebek Bahçesi

Tropikal Kelebek Bahçesi

Ünü Türkiye sınırlarını aşan Tropikal Kelebek Bahçesi, 7’den 70’e herkese eşi benzeri olmayan bir deneyim vaat ediyor. Adımınızı attığınız anda sizi karşılayan ekolojik dünya, hayret verici sınırları ile zamanın akışını adeta durduruyor. Dört bir yanındaki ilginç kelebekler, böcek türleri ve doğal yaşamın tüm tamamlayıcı detayları ziyaretçileri bekliyor. Aslında kelebeklerin ömrünün bir günden çok daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Türüne göre 1 haftadan başlayıp 1 yıla kadar hayatta kalabilen bu rengarenk canlılar, ekolojik açıdan büyük önem taşıyor. Bu noktada Tropikal Kelebek Bahçesi, kelebeklere dair bilgi dağarcığını en ince detayına kadar artırmak isteyenlere hitap ediyor. Burası araştırmacı çocuk, gençler için ideal bir gezi alanı ve genel olarak herkesin görsel şölene katılması anlamını taşıyor. Tropikal Kelebek Bahçesi, çocuklara yönelik doğa eğitimlerine de olanak tanıyor. Bu eğitimlerin odağını doğa sevgisinin aşılanması oluşturuyor. Kelebeklerin daha iyi koşullarda yaşaması için uygun iklim ve nem koşullarının sunulduğu Tropikal Kelebek Bahçesi’nde Hymenoptera, Mantodea, Coleoptera, Odonata, Phasmida, Cetosiacyane, Idea leuconoe, Papilio memnon, Parthenos sylvia ve daha birçok kelebek ile böcek türü görülebiliyor. Bu kelebekler Uzak Doğu’dan Filipinler’e dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş durumda. Bir böcek müzesine de ev sahipliği yapan Tropikal Kelebek Bahçesi, Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edilebiliyor.

Tropikal Kelebek BahçesiTropikal Kelebek BahçesiTropikal Kelebek BahçesiTropikal Kelebek Bahçesi

Yorumlar

 • tilmovagno
  25.07.2022 17:07

  Süperdi mutlaka o güzelim kelebek cennetini görmeden ayrılmayın Konya'dan!

 • mustafaalii
  04.07.2022 07:54

  İnsan eliyle yapılabilecek tropik bir cennet yaratılmış çiçekler ağaçlar hepsi çok bakımlı kelebekler yanınızdan uçup geçiyor :)

 • kaocorenfi
  20.07.2022 20:55

  Selçuklunun en iyi mekanlarından biri Konyanın diğer ucunda olsanız bile hiç düşünmeden gelmelisiniz. Özellikle ilk bahar ve sonbaharın başlarında süper oluyor.

 • kerimsal
  20.07.2022 12:51

  Konya ziyaretimde buraya ilk bahar mevsiminde gelmiştim. süperdi biraz nemlidir fakat içinde gezilebilecek köprüler ve süslemeli çiçekleri ile güzel gözükmüş bakımlı ve kelebekler için ideal bir hava oluşturulmuş, çocuklarınızın ilgisini çekecek bir sürü aktivite de var.

 • burakkya
  26.07.2022 09:07

  Çeşit çeşit kelebek türlerinin, kaktüslerin, tropik bitkilerin bulunduğu harika bir yer. İçerisindeki nem oranı oldukça yüksek

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota