Sille Baraj Parkı

Sille Baraj Parkı

Sille Baraj Parkı

Konya’nın tarihi öneme sahip Selçuklu ilçesi için ‘Parklar Diyarı’ demek yanlış olmaz. Sosyal bir anlayışla şehrin birçok yerinde konumlanan alanlar arasında öne çıkanlardan biri de kuşkusuz Sille Baraj Parkı. Toplam yüzölçümü ele alındığında Türkiye sınırları içerisindeki en büyük parklardan biri olan Sille Baraj Parkı, Konya’daki sosyo-kültürel hayata katkıda bulunan modern alanlar içerisinde yer alır. Sille Himmet Ölçmen Barajı’na yakın konumda inşa edilen park, Konya’da deniz bulunmaması özelliğine başkaldırı adeta... Bu kapsamda tekne turu bile yapılabilen park, ziyaretçilerine şehrin yoğunluğundan uzakta dingin bir gün vadediyor. Şehircilik açısından ele alındığında bir tür cazibe merkezi yapısında projelendirilen park, tekne gezintisi haricinde de çeşitli aktivite olanakları sunuyor. İzci kampı, uçurtma tepesi, spor alanları, amfi, tırmanma alanları, çocuk oyun alanları bulunan Sille Baraj Parkı’nda ayrıca ahşap gezi yolları, iskele, çay bahçesi, restoran gibi kısımlar da var. Piknik alanlarına da yer verilen ünlü parkta tabiat varlığı öne çıkan ayrıntılardan. Geniş yeşil alanları, kamelyalar, piknik masaları ve dinlenme noktaları ile şehrin dokusuna katkı sunan Sille Baraj Parkı, haftanın 7 günü gece 12’ye kadar açık.

Sille Baraj ParkıSille Baraj ParkıSille Baraj ParkıSille Baraj Parkı

Yorumlar

 • guvenylmz
  27.07.2022 08:00

  Çocuklarla gelinebilecek güzel yeşil alan oyun parkları macera kulesi yürüyüs alanları olan ancak haftasonları çok kalabalık oluyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler