Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu

Konya’nın şehirle özdeşleşmiş yapılarından biri de görkemli Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu. 400 bin metrekare alan üzerindeki 90 bin metrekare inşaat alanında yükselen stadyum, oldukça modern bir anlayışla dizayn edildi ve UEFA-FIFA kriterlerine uygun. Üst düzey spor karşılaşmalarının gerçekleştirilebildiği stadyum, tasarımı ve detaylı mimari özellikleri ile dikkat çekiyor. 42 bin kişilik tribün kapasitesi ile aynı zamanda Türkiye’deki en büyük stadyumlardan biri olan Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda, 27 adet tribüne giriş noktası bulunuyor. Öncesinde 92 adet turnikeden geçilmesi gerekiyor. Giriş-çıkışların kısa sürelerde gerçekleştirilebilmesini esas alan bu detaylar, stadyumun öne çıkan yönleri arasında. İçerisinde 55 adet loca, 27 adet mescit, 3’er adet restoran ve mağaza bulunan stadyumda ayrıca otopark ve asansörler yer alıyor. Stadyum, teknolojik özellikleriyle de kayda değer. Enerji ve otomasyon alanında tercih edilen akıllı teknolojilere ek olarak 96 adet hoparlör, 2 adet skorboard, 150 adet yüz tanıma kamerası ve 128 güvenlik kamerası ile donatılmış halde. Türkiye’deki en büyük skorboard’lara ev sahipliği yapan Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda ayrıca, açık ve kapalı olmak üzere 2 bin 500 kapasiteli otopark mevcut. Bu sayede spor tesisine ulaşım yoğun olarak tercih ediliyor. Çim saha etrafında tartan pisti de bulunan stadyum, aynı zamanda sporcuların ısınması için yapılmış alanlara da sahip.

Konya Büyükşehir Belediye StadyumuKonya Büyükşehir Belediye StadyumuKonya Büyükşehir Belediye StadyumuKonya Büyükşehir Belediye Stadyumu

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler