Ecdad Parkı

Ecdad Parkı

Ecdad Parkı

Anadolu’da uzun yıllar hüküm sürmüş Selçuklu’dan Osmanlı’ya bir yolculuktur Ecdad Parkı… Dört bir yanını saran mimari örnekleri ile göz dolduran tematik özellikteki parkta Osmanlı Sokağı, tarihi liman, seyir kulesi, deniz feneri, çeşme, kameriyeler, değirmen, desenli bahçe gibi birçok farklı konsept görülebilir. Geniş yürüme alanlarında gezilebilen bu yapılar, tarihin eski zamanlarındaki kültürel yaşama ışık tutması açısından da önem taşır. Boğaz yalısı, Osmanlı kahvehanesi, Mehteran binası, Hasbahçe gibi kısımların yanı sıra Selçuklu hanı restoranı ve çeşitli sosyal donatılara da ev sahipliği yapan Ecdad Parkı; Konya’nın yoğun ilgi gören gezi noktaları arasında yer alır. Bu sürprizlerle dolu noktalarda genellikle gezilip molalar vermek, park bünyesinde çeşitli mimari yapılar arasında fotoğraf çektirmek, yeme-içme noktalarında dinlenip yöresel tatlarla tanışmak olmazsa olmazlar arasında gösterilebilir. Ecdad Parkı’nda devasa büyüklükteki göletin manzarası eşliğinde sohbet etmek ya da tarihi giysiler giymiş kaptan eşliğinde kayıklarla gezinti yapabilmek de mümkün.

Ecdad ParkıEcdad ParkıEcdad ParkıEcdad Parkı

Yorumlar

 • mustafaalii
  04.07.2022 08:00

  Merkeze yakın bir bölgede hediyelik eşya dükkanları ve sanat işleri yapan küçük esnaflar mevcut keyifli bir gün geçire bilirsiniz.

 • melisacubuk
  23.08.2022 07:33

  Konya da muhakkak görülmesi gereken yerler arasında biryer. 12 bin metrekareye yapılmış devasa büyüklükte bir park. İçinde lavabo olsun kafe olsun oturma alanları olsun hediyelik eşya alanları olsun fotoğraf çekimine bilecek bir çok yer olsun çok açıdan zengin bir yer. Özellikle eski mimari kapıları kullanarak kaleler yapılmış. İçerisinde minyatür yapıtlar bulunuyor. Kamelyalar bulunuyor. Temizlik ve hijyen açısından gayet ama gayet başarılı buldum. Peyzaj olarakta baya görsel şölen sunuyor. Yapanın emeğine sağlık diyorum.park ücretsiz giriş. Büyüklük açısından baya vakit alıyor gezmek için. Hazırlıklı gidin derim. İyi gezmeler şimdiden.

 • aysenurgunduzz
  10.11.2022 10:53

  Girişi ücretsiz gelip herkes gezmeli.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler