Kent Tarihi Müzesi

Kent Tarihi Müzesi

Kent Tarihi Müzesi

Geçmişin gelecekle buluştuğu çarpıcı bir müze var Karadeniz’in batısında uzanan tarihi şehir Kastamonu’da. Türkiye’de bir ilk olarak 2002’de açılışı gerçekleştirilen Kent Tarihi Müzesi, segmenti adına örnek gösteriliyor. Bu apayrı, etnografik ve sanatsal öneme sahip değer, bir şehrin son 400 yılını gözler önüne sermesi açısından öne çıkıyor. Şehrin aslında çok nüfusu olmayan bir kasabadan günümüz modern yapısına erişimi, Kent Tarihi Müzesi’nin ana hatlarını oluşturuyor. Şık bir bahçesi bulunan tarihi bir binadaki müze kapsamında 1904 yılından kalma piyano, 1907 tarihli devasa Kastamonu halısı ve diğer nadir eserler görülebiliyor. Ziyaretçilerini tarihte yolculuğuna çıkaran objeler, eşyalar, üretime dair araç-gereçler, çiftçiliğe dair aletler, kılıç, tüfek gibi silahlar incelenebiliyor. Özellikle şehrin tarihi fotoğraflar dikkat çekiyor. Sürecin anlatımında grafiklerden de yararlanıldığı dikkatlerden kaçmıyor, bu yönüyle görsel ifadeyi zengin bir seviyeye taşıyan Kent Müzesi’ne girişler şehrin Cumhuriyet Meydanı’nda, son derece merkezi bir yerde konumlanıyor. Kastamonu’da tarihi depolamak isteyenlerin adresi Kent Müzesi, ziyaretçilerini bekliyor.

Kent Tarihi MüzesiKent Tarihi MüzesiKent Tarihi Müzesi

Yorumlar

 • muratball
  20.10.2022 07:17

  Kastamonu Valiliği'nin (Tarihi hükumet konağı) en alt katında bulunan restorasyonu yeni tamamlanmış olan müze. Sadece haftaiçi açık.

 • gunessygz
  09.12.2022 06:52

  Türkiyede şu zamana kadar gezdiğim en iyi kent müzesi, modern bir dizaynı ile günümüz teknolojileri kullanılarak ilgi çekici.

 • furkanakay
  29.08.2022 07:01

  Çok özenle hazırlanmış biz Müze. Kastamonu ilinin tüm tarihini kültürünü hazırladıkları görsellerle bize sunuyorlar. Müzeti görevli eşliğinde gezme imkanınınız da var. Müze Ücretsiz. Kastamonu ya geldiğinizde mutlaka gitmenizi öneririm.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler