Devehanı El Sanatları

Devehanı El Sanatları

Devehanı El Sanatları

Şehrin sanat yüzü olan Devehanı El Sanatları, yerli ve yabancı pek çok turistin en çok ilgi gösterdiği mekanların başında gelir. İsmail Bey Külliyesi’nin içerisinde yer alan han, külliyeyle eş zamanlı olarak 15’inci yüzyılda inşa ettirilir. Kesme taştan yapılmış ön yüzü girişindeki ihtişamı yaratan temel faktördür. Yan duvarları moloz taştan yapılmış hanın içi fazlasıyla mistik bir atmosfer oluşturur. Fotoğraf çekim noktaları, yürüyüş parkuru ve halihazırdaki işletmeleriyle konumu itibariyle oldukça sık ziyaret edilen Devehanı El Sanatları, şehrin sanat yüzü olarak kabul edilir. 20 yıldan fazladır aralıksız hizmet veren merkez, geniş avlusu ve oldukça büyük planıyla da dikkat çeker. Klasik Osmanlı dönemi mimarisinin en ihtişamlı han örneklerinden Devehanı El Sanatları, iç dizaynıyla da misafirlerine unutulmaz bir sanat zamanı turuna çıkarır. Sanatın ve tarihin bir araya geldiği han, fotoğraf meraklılarına da ihtişamlı kareler çekebilme olanağı sunar.

Devehanı El SanatlarıDevehanı El SanatlarıDevehanı El SanatlarıDevehanı El Sanatları

Yorumlar

 • vlknckcc
  22.09.2022 09:40

  Beylikler döneminden kalma harika bir kültür mirasıdır. Candaroğulları Beyliğinin son emiri İsmail Bey tarafından 15. yy’da yaptırılmıştır. Külliye pek çok birimin barındırdığı hakim tepeye konumlanmış muazzam bir eserdir.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler