Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası - GeziBilen

Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası

Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası

Türkiye’nin Asya kıtasında bulunan, Karadeniz’e yakın şehirlerinden Kastamonu sınırları içerisindeki Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası, bölgenin ‘macera ile iç içe’ turistik destinasyonları arasında yer alıyor. Kanyonun geniş panoramik görüntüsünün izlenebildiği birkaç yüz metre yükseklikteki gözetleme alanı, şehrin en önemli turistik noktalarından. Kesinlikle farklı bir deneyim vadediyor. 6 km’si araçla ve kalan yaklaşık 1 km’si yürünerek aşılmak suretiyle ulaşılan bu alan, macera severler için benzersiz. Konuklar, yaklaşık 7 km aşılarak ulaştıkları iki ayrı teras üzerinde yürüyerek altındaki geniş kanyonu izleyebiliyor. Teraslardan biri ahşap diğeri ise cam üzerinde yürüme ve kanyonu seyir zevki sunuyor. Cam üzerinde yürünen çelik konstrüksiyonla desteklenmiş teras, detayları ve modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Söz konusu deneyimin yükseklik korkusu olanlar için önerilmediğini belirtmekte yarar var. Doğa turizmi meraklıları için şehirdeki fantastik gezi alanlarından biri olan Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası, mükemmel konumu ve atmosferi ile benzersiz. Temiz havası, manzarası ve özellikle cam terasının sunduğu adrenalin ile cezbedici.

Çatak Kanyonu Cam Seyir TerasıÇatak Kanyonu Cam Seyir TerasıÇatak Kanyonu Cam Seyir TerasıÇatak Kanyonu Cam Seyir Terası

Yorumlar

 • gunessygz
  09.12.2022 06:40

  Pınarbaşı ilçesinden 25km orman dag manzarasi esliginde gidiyorsunuz son birkaç km kala yol çok dar tırmanırken ve inerken çok dikkatli olunmalı yol virajli.

 • furkanakay
  30.06.2022 09:46

  Kışın gitme fırsatı bulmuştum karların içinden ulaşım zor olsada değdi yükseklik korkusu olanlar denemesin bile 😁

 • aydinliramazzann
  08.09.2023 13:37

  Kanyonun bu muhteşem manzarasını izlemek, kendinizi adeta bir doğa resminin içinde hissettiriyor. Cam Seyir Terası, cesaret ve merakı bir araya getiriyor ve bu tür doğa güzelliklerini görmek isteyenler için harika bir seçenek.

 • Samet Özdemir
  30.11.2021 14:44

  Muhteşem manzarası var.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota