Urla Sanat Sokağı - GeziBilen

Urla Sanat Sokağı

Urla Sanat Sokağı

Urla Sanat Sokağı, İzmir’in sanatla iç içe lokasyonlarından biridir. Sonradan oluşturulan bir sanat çevresi olduğundan belirli ve tek düze bir konsepti bulunmayan sokakta pek çok farklı sanat türüne rastlanabilir.

Gelişiminde Urla Belediyesi’nin büyük katkıları bulunan Urla Sanat Sokağı, yılın hemen her mevsimi pek çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Aynı zamanda bir alışveriş noktası olan sokak, pek çok hoş alternatifi de bünyesinde barındırır. Öte yandan eski Urla evlerine de ev sahipliği yapan sokak, tarih ve sanatla iç içedir. Ortalama 200 metre boyunca devam eden sokakta atölyeler, hediyelik eşya mağazaları, lokal, pastane, sahaf, butik ve kafe bulunur.

Urla’ya özgü sabunlar, takılar, buzdolabı magnetleri, peynirler, yerel üretim şaraplar, oldukça iyi çekirdekli ve taze çekim kahveler, Şile bezi elbiseler ve ikinci el ürünler satın almak mümkündür.

Gece hayatının da oldukça gelişmiş olduğu sokakta öte yandan kahvaltı, öğle veya akşam öğünleri için de oldukça mantıklı bir alternatif lokasyon olan Urla Sanat Sokağı’nda dilerseniz İzmir’e ait yöresel yiyeceklerin tadına varabilirsiniz. 

Urla Sanat SokağıUrla Sanat SokağıUrla Sanat Sokağı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota