Şirince Köyü - GeziBilen

Şirince Köyü

Şirince Köyü

İzmir’i İzmir yapan eşsiz kültürel harmanın belki de en renkli kısmıdır Şirince Köyü. Selçuk ilçesinde bulunan köy, adı gibi şirindir… Bu köy, film setindeymişsiniz hissi uyandıran sokakları, tarihi evleri, konakları ile dikkat çekiyor. Turist akınının sadece yaz sezonunda değil, yıl boyu yaşandığı köyde butik otellerde konaklama, otantik köy tezgahlarında alışveriş, restoran ve kafelerde lezzet deneyimleri söz konusu. Atmosferik dokusu ile kendine hayran bıraktıran Şirince Köyü, şarabıyla da ünlüdür... Yeşilliklerle çevrili mekanlarda oturup şarap yudumlamak, buradaki favori aktiviteler arasındadır. Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi adıyla iki ilginç nokta daha bulunuyor Şirince’de. Köy büyük bir alana sahip olmasa da, her yerine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Sokaklarında kaybolmak imkansız çünkü güler yüzlü insanı her daim size yardımcı oluyor. Şirince Köyü sokakları, gün içerisindeki bazı saatlerde gelen turist otobüsleriyle hareketlense de genel itibarıyla dingin bir atmosfere vadediyor. Şairlerin, ünlü yazarların burada kitaplar kaleme aldıkları biliniyor. Fotoğraf meraklıları için eşsiz hazineler sunan köyün bazı butik otellerine evcil hayvan kabul edilmediğini notlarınıza eklemelisiniz. Bu nedenle eğer konaklama yapacaksanız ve yanınızda evcil hayvan varsa mutlaka ön araştırma yapmalısınız.

Şirince KöyüŞirince KöyüŞirince KöyüŞirince Köyü

Yorumlar

 • RojaWNUs08tA
  24.01.2024 12:29

  Rengarenk ve cıvıl cıvıl sokakları, Sokak üstünde bulunan esnaflar, restorantlar, kafeler, ve mimari evleri ile adında da geçtiği gibi şirin mi şirin bir köy. Kesinlikle gidilmesi gerekir.

 • pelinakgl
  28.06.2022 07:06

  yeşillikler içinde şarap içmek çok keyif verici her türlü şarap’ı burada bulabilirsiniz ben 5 şişe aldım bile 😉

 • fatmaavci
  18.04.2022 11:57

  Meşhur kıyametin kopmayacağı köy😍Enfes bir atmosfer varrr

 • 8H0FSvU6
  27.07.2022 03:28

  içmesini seven için güzel yer

 • unaloykuus
  25.05.2023 07:46

  Küçük Şirin Bir köyy

 • gunerican
  31.05.2023 14:52

  Adı ile meşhur bir köy

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota