Malgaca Pazarı - GeziBilen

Malgaca Pazarı

Malgaca Pazarı

İzmir’in Urla ilçesinde yer alan Malgaca Pazarı, şehrin en eski ticaret noktalarından biridir. Eski adı “Malkaça Pazarı” olan bu pazar, hemen yanında bulunan arastayla birlikte tam bir ahenk içerisindedir.

Oldukça otantik olan Malgaca Pazarı, bulunduğu bölgenin de sosyo-kültürel mekanı olarak değerlendirilebilir. Öte yandan bir hayli geniş yöresel ürün gamına sahip tezgahlarıyla da doğal yaşam tutkunlarının adeta vazgeçilmezi.

Urla Belediyesi’nin Malgaca Pazarı için çıkartmış olduğu anı kitabında bu pazar için “Malgaca, sözün senet olduğu dönemlerin günümüzdeki simgesidir. Temizliği, dürüstlüğü ve hoşgörüyü hatırlatır. Bu sebeple bile korunması gereken bir değerdir.” ifadeleri yer almaktadır.

Pazarı ziyaret edenler pek çok katmer çeşidine denk gelir. Sıcacık katmerlerin yanında taze demlenmiş çaylar ve ardından içilecek Türk kahvesi için de mekan bulmanın oldukça kolay olduğu Pazar ve çevresindeki arastada hem mutfağınızdaki eksiklikleri tamamlayabilirsiniz, hem gözünüzü hem de karnınızı doyurabilirsiniz.

Malgaca PazarıMalgaca PazarıMalgaca Pazarı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota