Malgaca Pazarı

Malgaca Pazarı

Malgaca Pazarı

İzmir’in Urla ilçesinde yer alan Malgaca Pazarı, şehrin en eski ticaret noktalarından biridir. Eski adı “Malkaça Pazarı” olan bu pazar, hemen yanında bulunan arastayla birlikte tam bir ahenk içerisindedir.

Oldukça otantik olan Malgaca Pazarı, bulunduğu bölgenin de sosyo-kültürel mekanı olarak değerlendirilebilir. Öte yandan bir hayli geniş yöresel ürün gamına sahip tezgahlarıyla da doğal yaşam tutkunlarının adeta vazgeçilmezi.

Urla Belediyesi’nin Malgaca Pazarı için çıkartmış olduğu anı kitabında bu pazar için “Malgaca, sözün senet olduğu dönemlerin günümüzdeki simgesidir. Temizliği, dürüstlüğü ve hoşgörüyü hatırlatır. Bu sebeple bile korunması gereken bir değerdir.” ifadeleri yer almaktadır.

Pazarı ziyaret edenler pek çok katmer çeşidine denk gelir. Sıcacık katmerlerin yanında taze demlenmiş çaylar ve ardından içilecek Türk kahvesi için de mekan bulmanın oldukça kolay olduğu Pazar ve çevresindeki arastada hem mutfağınızdaki eksiklikleri tamamlayabilirsiniz, hem gözünüzü hem de karnınızı doyurabilirsiniz.

Malgaca PazarıMalgaca PazarıMalgaca Pazarı

Yorumlar

 • yasinxerylmz
  01.08.2022 07:58

  Urla'nın kalbinde otantik havaya sahip eski açık pazar yeri. hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. aldığım buzdolabı magnetim hala dolabımın üzerinde

 • gDcTs71n
  03.09.2022 13:35

  Nostalji yapılacak tarihi hoş bir çarşı

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler