Key Museum - GeziBilen

Key Museum

Key Museum

Otomobil koleksiyonerleri Murat ve Selim Özgörkey’in bir araya getirdiği benzersiz parçaların 2001’de bir müze formunda sergilenmesini esas alan Key Museum, Torbalı’da ziyaretçileri ile buluşuyor. Toplam 7 bin metrekarelik alanda, 1886’da üretilen ilk otomobilin de aralarında bulunduğu 70’den fazla tarihi araç görülebiliyor. Müzede Mercedes-Benz’den BMW’ye, Porsche’den Cadillac’a öncü otomotiv üreticilerinin birçok modeli sergileniyor. Burada ayrıca 1800’lerin ilk yıllarından günümüze 50’yi aşkın motosiklet bulunuyor. Key Museum Torbalı, otomobil ve motosiklet koleksiyonunun yanı sıra aksesuar koleksiyonuyla çarpıcı. Lalique otomobil maskotlarının da aralarında yer aldığı çeşitli figürler ve sanatsal öğeler yakından incelenebiliyor. Öte yandan müzede farklı bir konsept daha mevcut: Eşarplar. Otomobil konulu eşarplar yoğun ilgi çekiyor. 3 bine yakın model otomobil, tarihi benzin istasyonlarından birçok orijinal ekipman ve daha fazlası Key Museum Torbalı da ziyaretçilerini bekliyor. Müzeye girişler Pazartesi ve Salı hariç her gün 10.00-17.00 arasında yapılabiliyor. Engelliler, engelli refakatçileri, 0-6 yaş çocuklar, rehberler ve basın mensupları hariç ziyaretler ücretli olarak gerçekleştiriliyor. 65 yaş üzeri ve grup gezilerine özel indirimli fiyatlar uygulanıyor.

Key MuseumKey MuseumKey MuseumKey Museum

Yorumlar

 • yasinxerylmz
  15.08.2022 08:36

  Hem eski hem yeni model araba ve motosikletler vardı. Özellikle BMW serisi koleksiyonun olması beni etkiledi. Araç severlerin kesinlikle gelmesi gereken yerlerden biri

 • gunerican
  31.05.2023 13:30

  Favorim Turuncu lambo kesin görün derim efsane güzel rengi var

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota