İzmir Tarih ve Sanat Müzesi

İzmir Tarih ve Sanat Müzesi

İzmir Tarih ve Sanat Müzesi

Zamana meydan okuyan kentlerden İzmir’in, davetkar müzeleri arasında yer alan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi; Konak ilçesinde konumlanıyor. Genel itibarıyla arkeolojik kazılar sonucunda şehir ve yakın çevresinde bulunmuş eserlere ev sahipliği yapan müze ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 2004’te açılışı gerçekleştirilen müzede sergilemeler üç ayrı bölümde gerçekleşiyor. Bunlardan Taş Eserler Bölümü binlerce yıllık heykeller ve sofistike objelerle göz doldurur. Seramik Eserler Bölümü ise tarih öncesi zamanlar ve Bizans Dönemi arasındaki geniş tarih aralığına damgasını vurmuş çok sayıda çarpıcı eşya görülebilir. Son olarak müzedeki en ışıltılı yer olan Kıymetli Eserler Bölümü’nde Erken Tunç Çağı ile Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarına kadar uzanan binlerce yıllık döneme tarihlenmiş altın, gümüş ve bronz sikkeler dikkat çeker. Sanata dair sürprizlerle dolu bu kısımda ayrıca değerli maddelerle üretilmiş nadir obje ve eşyalar, çarpıcı birer nesne olarak daha yakından bakmayı hak eder. İzmir’de tarihi görsel bir zarafet eşliğinde deneyimlemek isteyen herkesi bekleyen İzmir Tarih ve Sanat Müzesi, haftanın her günü ziyarete açık.

İzmir Tarih ve Sanat Müzesiİzmir Tarih ve Sanat Müzesiİzmir Tarih ve Sanat Müzesiİzmir Tarih ve Sanat Müzesi

Yorumlar

 • ardacetinkaya
  10.10.2022 06:23

  Gözümüz ve ruhumuz şenlendi,harika eserler var.Fahrelnisa Zeid'in kadifekale'den görünüş ve bedri rahmi eyüboğlu "bahçe" inanılmaz güzellikte eserler.Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir müze.

 • vlknckcc
  02.12.2022 08:11

  Müze kartınız varsa ücretsiz gezebilirsiniz. Tarih ve sanat Müzesi'nde taş eserler koleksiyonundan seçkiler sunulmaktadır.

 • aslidemirr
  08.09.2023 12:06

  Müzenin koleksiyonu, İzmir' in geçmişini anlamak için harika bir kaynak sunuyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler