İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi - GeziBilen

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi

Ege denizi kıyılarındaki İzmir’de yeşil alanların artırılmasına yönelik projelere büyük önem veriliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda açılışı gerçekleştirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi de projeler dahilinde oluşturulan şehrin oksijen depoları arasında yer alıyor. Buca ilçesindeki yeşil alan, toplam 100 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Etrafını çevreleyen herhangi bir duvarın bulunmadığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi, dört adet piknik alanı ile bölge sakinlerini bekliyor. Özellikle bu keyifli yerler bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi görüyor. Çocuk oyun alanı, iki adet bisiklet sahasının yanı sıra squash oyun alanı da bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi, spor alanlarıyla da dikkat çekiyor. Tribünü de bulunan güreş alanından kondisyon sahasına, koşu ve yürüyüş yoluna kadar çeşitli spor faaliyetlerine yönelik alanlar sunuluyor. Ek olarak paten sahasının da açılması gündemde. İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi aynı zamanda etrafında oturulabilen havuzu, bankları ve aracıyla gelenler için modern otoparkıyla eksiksiz bir gezi, spor ve dinlenme alanı oluşturuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesiİzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesiİzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi

Yorumlar

 • aysenurgunduzz
  07.07.2022 12:36

  Büyükşehirin içinde bir cennet adeta. Kocaman bir yeşil alan tarihi dev gibi ağaçlar çamlar zeytinler kuş sesleri daha ne olsun.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota