Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü - GeziBilen

Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Göz alabildiğine uzanan oyuncaklarla dolu bir yer olan Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, biraz masal, biraz da gerçeklikle doludur. İzmir’in Karşıyaka ilçesi çocukların yüzünü güldüren bir komplekse ev sahipliği yapar. Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü adıyla 2017’de hizmet vermeye başlayan ve 7 bin 200 metrekare alana sahip olan kompleks, interaktif anlayışla da çocuklara eğitimin sevdirilmesi yönünde hizmet verir. Müzede birbirinden ilginç çok sayıda oyuncak da 7’den 77’ye tüm misafirlerin ilgisini çeker. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun şekilde eğitim verilen Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde çocukların farklı konularda öğrenirken eğlenmesi, aynı zamanda yoğun bir şekilde hayal güçlerini kullanmaları hedeflenmiş. Böylelikle bir kurum olarak hizmet sunan yapı, Türkiye’nin her yerindeki okullar tarafından da düzenlenen gezilerle haftanın her günü oldukça aktif bir şekilde ziyaret ediliyor. Her yıl yüz bini aşkın öğrencinin, organize edilen gezilerle gördüğü kompleks, bu yönüyle bulunduğu ilçe açısından da sınırları aşan bir çekim merkezi olarak görülüyor. Ziyaretler saatleri hafta içi 08.00 – 18.00, hafta sonları 09.00 – 19.00 arasında olan kampüste çocuklar adeta Alice’in Harikalar Diyarı’na gitmişçesine hissettiklerini belirtiyor. Özgün bir deneyim vadeden Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’ne girişler 3 yaş ve altına ücretsizken, 4 yaş ve üzeri ile yetişkinler için de oldukça mütevazı fiyatlarla ziyaret imkanı sunuyor. Ayrıca çeşitli atölyelerde eğitici ve öğretici aktivitelerin düzenlendiği kampüste son bir detay belirtmekte fayda var ki grup ziyaretleri için önceden randevu alınması gerekiyor.

Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim KampüsüEvrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim KampüsüEvrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim KampüsüEvrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota