Tarabya Sahili

Tarabya Sahili

22.02.2021 00:18


Tarabya Sahili, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Boğaziçi kıyılarında yer alır. Tarifsiz bir sadelik ve zarafet içerisindeki yalıların ve yoğun araç trafiği ile bilinen caddenin ardında denize paralel şekilde uzanan mütevazı uzunlukta bir sahil şerididir. Kıyıda amatör balıkçılar, yürüyen veya koşan genç-yaşlı semt sakinleri, tekneler, kayıklar ve elbette deniz manzarası Tarabya Sahili’ni tanımlayan kilit unsurlar arasındadır. Sahil boyunca uzanan tavernalar ve balık lokantalarıyla önemli bir çekim merkezidir aynı zamanda. Ayrıca günbatımı manzarası bolca rağbet görür.

Huzur dolu yürüyüşlerin adreslerinden biri olan Tarabya Sahili’nde özellikle Yeniköy ve Kireçburnu, tercih edilen destinasyonlardandır. Yol boyunca mısır, simit gibi ürünler satan seyyar satıcılar da göze çarpar.

Genç kesimin rağbet ettiği popüler kafelerin de yer aldığı Tarabya Sahili’nde zaman zaman yunusların dansına da tanıklık edilir. Özellikle yaz aylarında hafta sonları yoğunluğun bir hayli arttığı sahil, Sarıyer ilçe sınırlarında Yeniköy semtinde konumlanıyor.

Tarabya SahiliTarabya SahiliTarabya SahiliTarabya Sahili

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler