Sofular Köyü Halk Plaji

Sofular Köyü Halk Plaji

Sofular Köyü Halk Plaji

Ardındaki yeşil bitki örtüsü ve tropik bir koyu anımsatan dokusuyla Sofular Köyü Halk Plajı, İstanbul’un yazları hareketliliği artan destinasyonları arasında. Anadolu Yakası’nın kuzeydoğusunda, Karadeniz’in serin sularına ayak basılan plaj, dalgalı suları ve kumsalıyla tanınıyor. Belli zamanlarda dalga sıklığı ve yüksekliğinin hayati tehlike yaratacak ölçüde arttığı sahil, yüzme bilmeyenler veya az bilenler için uygun değil. Çok dalgalı olduğu günlerde girilmemesi öneriliyor.

Diğer yandan güneşlenmek ve çok açılmadan yüzmek için ideal plajlardan. Bünyesinde çok sayıda büfe, duş, soyunma kabini bulunuyor. Ayrıca sahil kenarında cankurtaran mevcut. Halk plajından ücretsiz olarak yararlanılabileceği gibi ücretli bölümdeki şezlong kiralama gibi imkanları da tercih edilebilir.

Sofular Köyü sahilindeki plaja özel aracıyla gelmek isteyenler için otopark alanı da unutulmamış. Sahile yakın konumda havlu gibi eşyaların satışının yapıldığı yerler de var. İstanbul sınırları içerisinde deniz keyfi yapmak isteyenler için keşfedilmeye açık bir yer olan Sofular Köyü Halk Plajı, hırçın denizine karşı temkinli olmayı unutmadığınız sürece keyifli.

 

Sofular Köyü Halk PlajiSofular Köyü Halk PlajiSofular Köyü Halk PlajiSofular Köyü Halk Plaji

Yorumlar

 • cigdemyagmur
  18.07.2022 11:39

  Güzel mekan temiz su ve temiz plaj. barbekü ve kamp için ayrı bir yerde var. Ahşap oturma grupları mevcut. Yüzmeden sonra temiz tuvaletler ve duşlarda var

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler