Silivri Limanı

Silivri Limanı

22.02.2021 00:18


İstanbul’un güney kıyı şeridinin en batısına yöneldiğinizde karşınıza Silivri çıkacaktır. Marmara Denizi’nin nispeten dingin sularının yanı başındaki Silivri Limanı ise ilçenin en gözde destinasyonudur. Sahil boyunca uzanan yürüyüş yolu günün her saatinde yan yana yürüyen aile bireyleri ve arkadaşlarla doludur. Bölgenin yaz aylarında artan nüfusu ile daha bir hareketli hal alan Silivri Sahili’nde banklarda oturan, deniz manzarasının keyfini süren, fotoğraf çeken insanları görebilirsiniz.

Yan yana dizili kayıklar ve küçük teknelerin sıralandığı liman, çeşitli aktivite ve lezzet durakları ile çevrilidir. Limanın yanı başındaki balıkçı lokantaları özellikle akşam saatlerinde yoğundur. Hafta sonları kuyrukların da görülebileceği lokantalarda taze balık çeşitlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Burada balıkçı dükkanları da vardır.

Palmiye ağaçları ile çevrili olan bölgede akşam yürüyüşlerinin odak noktalarından biri de pazar yeridir. Yaz döneminde her akşam açılan yan yana sıralı tezgahlarda takılar, süs eşyaları, yiyecekler, giysiler, ev eşyaları, sokak lezzetleri ve daha birçok farklı konseptte alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Silivri, eskiden yazlık bölgeydi, günümüzde ise dört mevsim yoğun nüfusa sahip sürekli gelişen bir ilçedir. Pastane ve kafelerin de yoğun olduğu Silivri Limanı yakınında sadece yaz aylarında açık olan meşhur bir de dondurmacı bulunur.

Silivri LimanıSilivri LimanıSilivri LimanıSilivri Limanı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler