Şile Limanı

Şile Limanı

22.02.2021 00:18


İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yönünüzü kuzeydoğuya çevirdiğinizde Karadeniz kıyılarındaki davetkar Şile ilçesi ile karşılaşırsınız. Şile Belediye Binası’nın karşısında, meşhur Şile Feneri ile Kavala Parkı yakınındaki Şile Limanı ise ilçenin göz bebeğidir. Yaz aylarına nüfusun daha fazla arttığı bölgenin turistik çekim merkezi olan liman, doğa harikası coğrafi şekillere komşu, berrak deniz sularının yanı başında sizi çağırır.

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için tekneler ve dalga sesleri ile çevrili harikulade bir seçenek vadeden Şile Limanı, panoramik deniz manzarasının yanı sıra sahil boyu sıralanmış balıkçı lokantaları tanınır. Alkollü ve alkolsüz seçeneklerin yanında taze balık seçeneklerinin tadına varabileceğiniz gibi çeşitli mekanlarda yakın arkadaşlarınız veya ailenizle birlikte vakit geçirip demli çayınızı da yudumlayabilirsiniz.

Yeşil ve mavinin buluştuğu Şile’nin limanı, yürüyüş için de idealdir. Çocuk parkı gibi rekreasyon olanakları da mevcut. Yaz ayları, Şile Limanı için etkinliklerin tavan yaptığı bir zaman dilimi. Konserler ve farklı etkinliklere de sahne olur. Gün doğumunu ve batımını seyretmek için ideal destinasyonlardan biridir aynı zamanda.

Şile LimanıŞile LimanıŞile LimanıŞile Limanı

Yorumlar

 • ssedatylmz
  13.01.2023 07:35

  Harika biryer çok hoşuma gidiyor tavsiye ederim

 • farukkorkmaz
  08.02.2023 08:22

  Şilenin güzel mekanlarından bir yerdir liman. Güzel günlerde özellikle yazın otopark sıkıntısı çekebilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler