Şile Aqua Beach

Şile Aqua Beach

22.02.2021 00:18


Yaz aylarında önemli bir çekim merkezine dönüşen Uzunkum Plajı içerisindeki Şile Aqua Beach, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki denize girilebilen en gözde sahillerin başında geliyor. Giriş ücreti alınıyor.

Ege sahillerini anımsatan, az yosunlu, deniz anasına pek rastlanmayan temiz denizi ile tanınıyor. Ancak rüzgarlı havalarda dikkatli olunması önem taşıyor. Sahilde uyarılarına uyulması gereken cankurtaranlar var. En nihayetinde de denizi, yüzme bilmeyen kimseler için önerilmiyor.

Geniş alana sahip çakılsız plajı, sarı renkteki ince kumu ile öne çıkıyor. Konforlu şezlonglar kiralanabiliyor. WC, kabin gibi donatılar unutulmamış. Ayrıca plajda gezen mısırcılar ve simitçiler de deniz, kum, güneş keyfine farklı bir alternatif daha katıyor. Öncesindeki geniş otopark alanıyla özel araçla gelecek kimselere konfor sunuyor. Anadolu Yakası’ndan yola çıkılacaksa yaklaşık bir saatte ulaşılabiliyor ve aracınızı ücretli otopark alanına park edebiliyorsunuz. Birçok aktivite olanağının da mevcut olduğu Şile Aqua Beach, işletmeleri ile dikkat çekiyor. Lezzetli yiyeceklerin sunulduğu birçok mekan bulunuyor.

Manzarayı seyre dalmak, yürüyüş yapmak, güneşlenmek ve denize girmek için keyifli destinasyonlardan biri. Son bir not, hafta sonlarında yoğunluk sabah saatlerinden itibaren bir hayli artıyor.

Şile Aqua BeachŞile Aqua BeachŞile Aqua BeachŞile Aqua Beach

Yorumlar

 • cbuRhms8
  13.07.2022 05:27

  Bugün deniz ef sa ne

 • farukkorkmaz
  08.02.2023 07:42

  Istanbun Şile ilçesinde karedeniz sahillerinden biri, Kumsal ince kum ve temiz

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler