Şark Pasajı - GeziBilen

Şark Pasajı

Şark Pasajı

Şark Pasajı, 19. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olup zaman içinde birçok değişime tanıklık etmiştir. Pasaj, döneminin ticaret ve kültür merkezi olarak öne çıkmıştır. Günümüzde ise antikacılardan kitapçılara, kafe ve restoranlardan el sanatları dükkanlarına kadar çeşitli işletmeleri bünyesinde barındıran benzersiz bir alışveriş ve dinlenme noktasıdır.


Şark Pasajı'nın özgün mimarisi, dönemin İstanbul'unu yansıtarak tarih tutkunlarını cezbetmektedir. Pasajın tavanlarındaki işlemeler, döneminin estetik anlayışını sergileyerek ziyaretçilere adeta bir zaman yolculuğu yaşatır. Pasajın içinde dolaşmak, İstanbul'un eski günlerine dair izlenimler edinmek için mükemmel bir fırsattır.


Pasajın içindeki dükkanlarda antikalar, el yapımı takılar, nostaljik eşyalar ve kitaplar gibi çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ziyaretçiler, her bir dükkanın kendi özgün ürünleriyle tanışarak alışveriş yapma ve hediyelik eşyalar edinme imkanına sahiptirler.


Şark Pasajı, Beyoğlu'nun kültürel zenginliğini ve tarihini yaşatan, unutulmaz bir atmosfere sahip bir gezi noktasıdır. Ziyaretçiler, pasajın tarihi dokusunda kaybolurken farklı dükkanlardan alışveriş yapabilir ve benzersiz ürünlerle hatıra biriktirebilirler. Şark Pasajı, İstanbul'un eklektik ruhunu keşfetmek isteyen herkes için önerilen bir durak olma özelliğini taşımaktadır.

Şark PasajıŞark PasajıŞark Pasajı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota