Rahmi Koç Müzesi - GeziBilen

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Hasköy semtinde, Halıcıoğlu Parkı’nın hemen yanında Haliç’e bakan Rahmi Koç Müzesi; 12’nci yüzyıla uzanan temelleri, köşelerindeki küçük kubbeleri, ahşap donanım ve kemerli geçitleri ile dikkat çeken tarihi binada, tanınmış iş insanı Rahmi Koç’un koleksiyonu başta olmak üzere geniş bir sergilemeyi esas alır. 1996’da Avrupa Konseyi tarafından Yılın Müzesi ödülüne layık görülen Rahmi Koç Müzesi, endüstriyel araç-gereçleri merkezine alan zengin bir koleksiyona sahip. Havacılık, buhar makineleri, taşımacılık, bilimsel gereçler gibi konu başlıklarındaki sergilemeler Sanayi Çağı teması altında görülebilir. Mekanik anlamda akla gelebilecek hemen her şeye ev sahipliği yapan müzede gemi köprüsünden uçağa, oyuncak arabadan gerçek otomobile geniş bir çeşitlilik keşfe çıkılabilir. Eski otomobiller görülmeye değer. Müze bahçesindeki uçaklar fotoğraf meraklısıysanız sizin için oldukça iyi bir konu oluşturabilir. Çocukların da ilgiyle gezebileceği müzede, dilerseniz ek binadaki lüks restoranlarında yemek de yiyebilirsiniz. Rahmi Koç Müzesi, Pazartesi hariç haftanın her günü ziyarete açık.

Rahmi Koç MüzesiRahmi Koç MüzesiRahmi Koç MüzesiRahmi Koç Müzesi

Yorumlar

 • ftherdincc
  13.01.2023 09:05

  Müze tek kelime ile harika. İnsan geçmişe gidiyor ve eskiden daha mutlu olduğunu anlıyor

 • aleynaayenerr
  18.07.2022 11:38

  büyük bir alana, birçok sanat eseri ve koleksiyonlara sahip, yaş ayırt etmeksizin herkesin keyif alacağı zamanın çok çabuk geçtiği bir müze

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota