Pendik Sahili - GeziBilen

Pendik Sahili

Pendik Sahili

Pendik Sahili, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Marmara Denizi sahil şeridi üzerinde, yaklaşık olarak Büyükada’nın karşısında konumlanır. Uzun bir yürüyüş yoluna sahiptir.

Yoğun nüfuslu bir bölgede kıyı boyunca uzanan sakin, deniz manzaralı bir güzergah ile çevresindeki çeşitli donatılardan meydana gelir. Özellikle akşam saatlerinde yürüyüş için tercih edilir.

Deniz manzarası eşliğinde yürüyüş ve bisiklet sporu için ideal destinasyonlardan biri olduğu gibi tenis kortu, basketbol ve futbol sahaları ile sağlığa dayalı daha fazla aktiviteye de olanak tanır. Tüm sportif alanlar ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Pendik Sahili’nde banklarda oturup gün batımını izlemek, yaz aylarında paten kaymak, piknik yapmak da mümkün. Ayrıca kayalıklarda oturup denizi seyretmek Pendik Sahili’ndeki öne çıkan seçenekler arasındadır.

Hafta sonları yoğunluğun nispeten arttığı Pendik Sahili’nde yürüyüş ve spor yapmanın yanı sıra marinada oturup dostlarınız veya ailenizle hoşça vakit geçirebilir, sohbet edip kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Pendik SahiliPendik SahiliPendik SahiliPendik Sahili

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota