Pendik Sahili

Pendik Sahili

22.02.2021 00:18


Pendik Sahili, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Marmara Denizi sahil şeridi üzerinde, yaklaşık olarak Büyükada’nın karşısında konumlanır. Uzun bir yürüyüş yoluna sahiptir.

Yoğun nüfuslu bir bölgede kıyı boyunca uzanan sakin, deniz manzaralı bir güzergah ile çevresindeki çeşitli donatılardan meydana gelir. Özellikle akşam saatlerinde yürüyüş için tercih edilir.

Deniz manzarası eşliğinde yürüyüş ve bisiklet sporu için ideal destinasyonlardan biri olduğu gibi tenis kortu, basketbol ve futbol sahaları ile sağlığa dayalı daha fazla aktiviteye de olanak tanır. Tüm sportif alanlar ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Pendik Sahili’nde banklarda oturup gün batımını izlemek, yaz aylarında paten kaymak, piknik yapmak da mümkün. Ayrıca kayalıklarda oturup denizi seyretmek Pendik Sahili’ndeki öne çıkan seçenekler arasındadır.

Hafta sonları yoğunluğun nispeten arttığı Pendik Sahili’nde yürüyüş ve spor yapmanın yanı sıra marinada oturup dostlarınız veya ailenizle hoşça vakit geçirebilir, sohbet edip kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Pendik SahiliPendik SahiliPendik SahiliPendik Sahili

Yorumlar

 • gunessygz
  23.12.2022 07:49

  Yaz akşamları baya kalablık olabiliyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler