Mimar Sinan Hamamları - GeziBilen

Mimar Sinan Hamamları

Mimar Sinan Hamamları

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Çekmeköy ilçesi, Osmanlı yadigarı tarihi Mimar Sinan Hamamları’na ev sahipliği yapar. Mimar Sinan Caddesi’ndeki hamamlar, tarihi dokunun hissedildiği, ancak modern bir anlayışla yenilenmiş ambiyansı ile dikkat çeker.

Hamama girişte bele sarılan peştamal, terlik, havlu gibi malzemelerin yanı sıra şampuan hizmet dahilinde sağlanıyor. Değerli eşyaların kilitli odalarda muhafaza edilebildiği tarihi hamamda Osmanlı hamamı, Fin hamamı, jakuzi, sauna, şok havuzu gibi seçenekler mevcut. Osmanlı hamamında kese hizmeti kurnalarda yapılıyor. Ayrıca Sultan bakımları adını alan cilt maskeleri gibi hizmetler ile şifalı hizmetler de sunuluyor. Şifalı hizmetler arasında tuz odası kullanımı ile profesyonel terapistler tarafından yapılan sporcu masajı ve refleksoloji masajları bulunuyor.

Sessiz ve dingin bir ortam vadeden Mimar Sinan Hamamları’nda hamam deneyiminin ardından detoks suları, limonata, çay, kahve gibi içecekler ile çerez tabakları tercih edilebiliyor.

Türklerde tarih boyunca büyük önem verilen ve bir gelenek olarak günümüze kadar gelen hamamlar; dönemin temizlik, hijyen ve sosyalleşme esaslı başlıca yapılarıydı. Devam eden bu gelenek günümüzde hem hijyen ve temizlik hem de arınıp stres atma esasıyla tercih ediliyor.

Mimar Sinan HamamlarıMimar Sinan HamamlarıMimar Sinan HamamlarıMimar Sinan Hamamları

Yorumlar

 • caliskanahmt
  01.03.2023 13:50

  Stres ve yoğun çalışma temposuna biraz ara verin lütfen buraya uğramak bir ayrıcalık.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota